המזלג המעופף בניו יורק: פלאש בק מהונג קונג שלי ב- flushing

לרגע אני לא מבינה איפה אני נמצאת ובאיזו שנה. האחיזה היחידה במציאות היא אחיזתו החזקה של מוריד הגשם בידי. זו לא האחיזה של הבריטי, שהיתה רכה וכמעט לא מורגשת, את אחיזתו של מוריד הגשם אני יכולה לזהות מאלפי ידיים ואני חשה בה גם כשאינו לידי. אני לא בהונג קונג והשנה אינה 2000. אז איפה אני?קווינס הוא המחוז המגוון ביותר מבחינה אתנית בארצות הברית כולה. לכל אחד מהעממים היושבים בקווינס יש את החנויות, השווקים, הסופרמרקטים, המסעדות ובתי התרבות שלו. גטאות מרצון, אם תרצו. יש שם יוונים, פולנים, קוראנים, הודים, יהודים וגם סינים. המון סינים. הסינים יושבים יחד עם הקוראנים בפלאשינג. מישהו סיפר לנו על מפעלים מטורפים לקימצ׳י. אני רואה בעיניים מיליוני סינים ואף לבן או שחור אחד.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

נהרות האדם היו ההלם הראשוני שלי בהונג קונג וגם כאן לרגעים הרגשתי נקודה של זרות בים של רוטב סויה. אני רוצה לבכות. כמו פעם. ברגע האומלל הזה בניית'ן רוד בקאולון שהייתי משוכנעת שלא אשרוד עוד דקה בהונג קונג שלא לדבר על שנה.הבריטי שקלט אותי בהונג קונג, ליווה אותי בימים הראשונים לכל מקום. לאחר כשבוע הוא החליט לשחרר את אשתו הפחדנית, הלך לעבודה ושלח אותי למשימה ראשונה בעיר הגדולה. סיור בשוק הדגים. ירדתי בתחנה הלא נכונה. אשה גדולה בעיר עוד יותר גדולה. נהרות אדם ואני מולם. אני הולכת ובוכה, בתוך תוכי יודעת ששום דבר רע לא יקרה, אבל נהנית מהיכולת לבכות באמצע הרחוב ומיכולתם של האחרים להתעלם.בפלאשינג הכל מאד סיני ולא מסביר פנים. פתאום הבנתי כמה אני מתגעגעת לעצבנות הסינית ולזיעה הזו שמתובלת ברוטב סויה, כמו הזיעה של אבא שלי שמתובלת בחילבה מהעמבה העירקית. ׳אתה מריח את הריח?׳ אני שואלת את מוריד הגשם. אין לו מושג על מה אני מדברת ולא בא לי שהוא יחשוב שאני משוגעת אז אני רק אומרת לו ׳ריח של הונג קונג׳ והוא מהנהן.אני רוצה להסתובב ברחוב. ככה. ללכת לאיבוד. כמו פעם. לבכות, למרות ששום דבר רע לא יקרה. אבל במקום ללכת ברחוב אנחנו נכנסים מתחת לאדמה. לכוך הביל, מלוכלך וחם ובו אוצר.

Xian Famous foods – דרך המשי היא לי דרכי היחידה

בעיבורו של ״קניון הזהב״ או איך שקוראים לחור אליו נכנסנו, בין המסעדות הקטנטנות ודוכני האוכל הפיצפונים, נמצאת Xian Famous foods. מסתבר שמהמקום הקטן הזה יצאה התורה ולדוכן יש עוד כמה וכמה שלוחות ברחבי העיר ואפילו במנהטן.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

ב-Xian מגישים מאכלי אטריות שמקורם בדרך המשי. שילוב של תבלינים מהמזרח התיכון, הרבה מאד כמון, קימל, אניס ופפריקה, שימוש בבשר כבש ואטריות שנעשות במקום ונחתכות ביד באופן גס. זה לא האוכל הקנטונזי המעודן, להפך. האוכל המוגש בדוכן הקטן דומה לאוכל הקווקזי הרבה יותר.תמורת 4.5 דולר תקבלו קערת מרק ענקית, מלאה ציר בשר חריף שמזכיר גולש עם חתיכות בשר כבש ואיטריות. להתמוגג!

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

באיזור הזה כדאי לבלות עוד קצת, לדלג ממסעדה אחת לשניה ולטעום בכל מקום את הספציאליטה. כיסונים, לשונות ברווז, מרקי פירות ים ועוד. זה לא יקר והרבה יותר אותנטי מהציינה טאון במנהטן.Xian Famous foods41-28 Main St #36, New York718-888-7713

Biang – דרך המשי בכפפות של משי

Biang היא האחות המודרנית, המעודכנת והמעודנת של Xian. היא נעימה, צעירה, מעוצבת ומעט יותר יקרה. גם כאן תמצאו הרבה מאד מאכלים מדרך המשי. המטבח של צפון מערב סין הוא מטבח ״יבשתי״ מאד ולכן אין כאן אף מנה עם דגים או פירות ים, פה מולכים התרנגולת, החזיר, הפרה והכבש.לא תמצאו פה חמוץ מתוק מעודן, בעצם לא תמצאו פה מתיקות בכלל. המטבח של צפון מערב סין הוא מטבח לרועים, נוודים ואנשים קשוחים. הרבה כמון, פלפל, חריף ושמן. משביע ולא מתקשקש.

אכלנו כופתאות טלה שהזכירו לנו מאד את הדושפרה.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

אטריות עם חזיר, חתוכות ביד בסגנון עבה. כמות נדיבה של בטן חזיר ומעט כרוב.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

אטריות עם זנב שור עם ציר עשיר. טעים מאד, פשוט ומשביע.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

שנינו העדפנו באופן ברור את הג׳יפה האותנטית של Xian, אבל אם בא לכם לשבת בנוחות במקום מסודר, הרי ש-Biang באה מאותו בית, היא שייכת לאותם בעלים ומספקת לגמרי את התאווה לטעמי דרך המשי. המנות הגדולות שלחו אותנו שבעים ומרוצים לנדודים ברחבי הרחוב הראשי של פלאשינג.אנחנו נכנסים ויוצאים ממכולות ענק שמוכרות את דגת הים, שרציה ופירותיה. הכל טרי, שוחה ומנופף זרועות וצבתות לעומתנו.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

לצד מחלקות הים תמצאו בשר, ירקות סיניים, פירות אקזוטיים וים של עיניים מלוכסנות שתוהות מה איבדנו שם. ואנחנו לא איבדנו כלום, רק מצאנו את הונג קונג ששנינו כל כך אוהבים. את זו שאיננה יושבת בקניונים הנוצצים ובגורדי השחקים, אלא את הונג קונג של העם היושב בה. של השווקים, השכונות הצפופות והסבתא שמתלבטת אם בא לה להתמודד עם צפרדע שמנה ומקפצת במטבח או אולי היא תלך על משהו איטי וממושמע יותר לארוחת הערב. נגיד חלזונות ים.Biang41-10 Main St, Queens, NY718-888-7713

Szechuan Gourmet – הסצ׳ואנית הנפלאה, החריפה-מתוקה

השיטוט ברחובות ובמכולות מלאות השרצים והאוצרות מעייף אותנו. תשושי נפש וגוף אנחנו מתחילים לחפש את המסעדה הבאה, כאילו לא בא אל קירבנו כלום מהבוקר וכאילו לא אכלנו בשביל להק שלם של סוחרים מורעבים שמסתובבים חודשים על דרך המשי. אנחנו יודעים שלכל שבת יש מוצאי שבת והג׳ינס שלנו לגמרי עושה קולות של ׳כמה אפשר?!׳, אבל היום יום שני,סצ׳ואן גורמה עונה על כל הסימנים למסעדה סינית טובה. היא לא יפה במיוחד, התפריט מלא שגיאות כתיב, המלצרים וברקע זמרת סינית שרה מבחר שירים עליזים בלופ.בכתבות שקראנו על המקום סופר על אוכל סצ׳ואני אוטנטי. חריף-מתוק-מלוח ועתיר שמן. כי ככה זה בסצ׳ואן. ניחוח שמן הצ׳ילי החם נישא באוויר מסמן לנו שאנחנו במקום הנכון.בשולחנות השכנים אנשים אוכלים מרק וון טון בציר חריף חמוץ, תוקעים מקלות בבטן חזיר פרוסה דקיקות, נוטפת שמן צ׳ילי ושולפים במיומנות אספרגוס קריספי וירוק עד שמוציא לי את העיניים. התפריט עמוס וקשה לבחור. נראה שקשה לטעות פה, ממש כפי שקשה לבחור.בסוף זה קורה. אנחנו בוחרים מהתפריט צלופח ברוטב חריף, בעצם חריף זו לא מילה. בואו נגיד שהוא מגדיר מחדש את המושג חריף ונכון שיזמינו אותו אך ורק אנשים בעלי לשון וקיבה מנירוסטה, כמו מוריד הגשם.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

אני יורדת על מנה ענקית של חצילים מוקפצים, חריפים-מתוקים. הם מטוגנים ואז מבושלים ברוטב הסמיך וכשהם מלווים באורז לבן זה הביס המושלם. אני אוכלת הכל בכף, כמו ילדה גדולה ומחייכת. כל כף כזו גורמת לי לרגעי אושר עצומים. מי צריך בשר כשיש בשר חציל מופלא כזה מולך?

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

מלך הארוחה מגיע. מנת הגעגוע שלי. זו שהוזמנה פעם בהונג קונג בטעות, תוך שאני מצביעה על הכיתוב הלא נכון בתפריט שכולו סינית רק כי חשבתי שאני מזהה את האותיות. וכמו המון טעויות שהיו לי בחיים, גם פה היא נגמרה בהתאהבות (ובאסון באיזור הישבן).

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

מנת דג מטוגן ברוטב. מדובר בנתחי סי בס ברוטב אדום סמיך, עם דבש, צ׳ילי וג׳ינגר. זו מנת התאווה שלי מהונג קונג. זו שסוחבת קערות ענקיות של אורז, זו שאני לא משאירה ממנה טיפת רוטב, למרות שהוא פה בגלונים. מוריד הגשם מוקסם ומתאהב גם. אני שמחה. אני אוהבת אותו הכי כשהוא אוהב את אותם הדברים שאני אוהבת.ובפינת ההפרזה: מנת ראשי אריה. כדורי בשר ענקיים ברוטב חריף-מתוק. טעימים, רכים, נפלאים ו… למרות שיש ילדים רעבים באפריקה, בסין וגם פה, אצלנו. טעמנו כזית. זהו. אי אפשר יותר. אנחנו מבקשים נפשנו למות.

flushing הצ'יינה טאון הכי מענין בקווינס בניו יורק

׳אני צריכה לפחות שלושה ימים בפלאשינג׳ אני אומרת למוריד הגשם. ׳בעצם שבוע׳ אני מפריזה ושמחה שהוא לא מקשיב. באותו הרגע הוא מחפש בטלפון שלו את הכתובת למסעדה התאילנדית.אלוהים!Szechuan Gourmet 135-15 37th Ave, Flushing, NY718-888-9388

RSSתגובות (0)

Trackback URL

השארת תגובה