בראנץ׳ על גדות הבוספורוס – לאנשים שאוהבים את עצמם באמת

הכל קרה בגלל מוסטפא. זה היה בפעם הקודמת ששהינו במלון פור סיזנס באיסטנבול. היינו בדרכנו לשווארמה של האיש שבקיר בפעם המי יודע כמה.

מוסטפא שעמד מחוץ למלון והקשיב בסבלנות למוריד הגשם שהילל ושיבח את השווארמה של האיש שבקיר ונשבע במאור עיניו שבמדובר בשווארמה הכי טובה ביקום וביקומים מקבילים, אמר לו שהוא חייב לנסות את השווארמה של הבראנץ׳ במלון.

הבראנץ׳ הזה מתרחש אחת לשבוע, בימי ראשון בצהריים ואנחנו היינו עמוק ביום שלישי.מה עושים? מתכננים את הגיחה הבאה כמובן, עוד בטרם עוזבים את איסטנבול. וכך עשינו. את כל הביקור הזה שלנו תכננו סביב אותו יום ראשון מיוחל.

איך מתחילים לכתוב על הארוחה המטורפת ביותר שתאכלו, על אורגיית הטעמים המשוגעת הזו, על חגיגת המרכיבים והטעם, על הנדיבות, הדמיון ועל כאמל, מוסטפא, אותם אנחנו כל כך אוהבים?

על הטירוף המתוזמר הזה מנצח השף סבסטיאנו, שף המלון, איטלקי משוגע לדבר, שלאורך כל הארוחה, הנמשכת ארבע-חמש שעות, עומד בעמדת האוייסטרים ופותח צדפות לכל דורש. אין הגבלה, הדבר היחיד שישים לכם מחסום זה התיאבון ונפח הקיבה שלכם. כי יש גבול לכל תעלול, למרות שהרוח מהבוספורוס, הספינות השטות, קולות השמחה והצחוק, הניחוחות והמראות פותחים את התיאבון ומאתגרים כל גרגרן להגיע לקצה גבול היכולת שלו.

d

12:30 בצהרי היום, המים כחולים-כחולים, השמש מחייכת במרום ואנחנו, שלא אכלנו מחצות הליל, באים מוכנים למלחמה. מסביבנו יושבות משפחות איסטנבוליות שבאו לחגוג את יום החופש השבועי בשיחה, שתיה ואוכל טוב.

7a

7b

10

14

ר

אנחנו מתחילים מעמדת השווארמה, אותה נפקוד שלש פעמים לפחות. אתם מדמיינים לעצמכם את הדונר הזה, העסיסי, שנארז בפיתות דקות הנאפות במקום, או מוגש על צלחת עם אורז וירקות צלויים, שהוא לא רק דונר מצויין אלא הוא הדונר במיקום הכי טוב ביקום. השף מגלף ממנו נתחים דקיקים ויפים ומגיש לכם את היצירה שלו בחיוך.

4a

סביב העמדה שלו תמצאו קלמארי ממולאים אורז, חומוס, טאבולה, נתחים קטנים של כבדי בקר מטוגנים ומצויינים ועוד ועוד. מסתובבים סביב העמדה כמו סביב האבן הקדושה במכה. אנחנו החאג׳ של הדונר, וכשאנחנו נותנים ביס ביופי הזה אלוהי כל הדתות מחייכים אלינו מלמעלה ואומרים סחתיין עליכם.

6t

4f

4d

איך ומאיפה מתחילים סיור מודרך בגן עדן? מה הכי חשוב ומה אסור להחמיץ? ובכלל איך נעביר במילים את מה שהעין, האף והפה יעשו טוב יותר.

אתן לכם כמה עצות לטורף המתחיל ואז תמונות ואז כרטיס טיסה לאיסטנבול. טוב? טוב!

1. דבר ראשון עשו סיור ללא צלחת. התמצאו בשטח ובידקו מה אתם הכי הכי אוהבים.

6a

7

9

11

11ק

18d

25

3ba

2. התחילו בדבר שאתם הכי אוהבים וסיימו איתו.

3. תפסו קשרים טובים עם המלצר, הוא ישמח להביא לכם דברים לשולחן בלי שתצטרכו לקום.

4. דלגו על הפירות. הם טריים וטובים, אבל בחייכם, פירות יש גם בארץ. חייבים פירות? שימרו אותם לקינוח.

1

5. אל תוותרו על הבורטה הטריה. פשוט עימדו ליד העמדה ותראו איך מכינים לכם אותה טריה טריה ונוטפת. בורטה מיינקת של ממש ולא נופלת מהבורטה באיטליה. בעצם, אולי הטובה ביותר שאכלנו.

16b

16

2

17

6. פה ישר תזמינו מאפה גבינה ומאפה בשר. למה לעמוד פעמיים? מטורף כמה שזה טעים.

18c

18e

7. פנו לכם לפחות שלש שעות. פחות מזה זה פשוט לחטוא לעניין שלשמו התכנסנו. שבו לכם, קחו את הזמן, נוחו בין ביס לביס ובין מנה למנה. בראנץ׳ זה לאנשים שאוהבים את עצמם.

8. הזמינו מקום מראש.

9. מיסרו ד״ש חמה למוסטפא וכאמל, כי את הפלא הזה גילינו בזכותם.

10. תהנו!

f

11. ובעצם, הכי חשוב כדי לדעת איפה המקומות הכי טובים, הכתובות, מספרי הטלפון ואיך לנווט אליהם בלחיצת כפתור:

המזלע-המעופף

RSSתגובות (0)

Trackback URL

השארת תגובה