Iskender באיסטנבול: דונר שלוקח אותך דיירקט לגן עדן

הכל התחיל מזה שמוריד הגשם החליט להתווכח עם נהג מונית איסטנבולי ולהסביר לו שאין לו מושג בדונר ושהוא, מוריד הגשם, מחזיק בסוד הדונר הטוב בעיר. רוז עלי, הנהג הסבלני והאדיב, שחורש את עיר הולדתו על המונית, רק ארבעים שנה, הקשיב למוריד הגשם שזה לו הביקור השישי בעיר? ובזהירות אמר שיש המון דונרים טובים בעיר, בכל מיני סגנונות ושאם בא לנו לטעום דונר מצוין הוא ישמח לקחת אותנו לשם.

image51598d9744d37

הדבר היחיד שהרשים את מוריד הגשם, שהמשיך קצת להתווכח כאילו הוא המבשל של אטאטורק בכבודו ובעצמו, היה שרוז עלי הנהג, ויתר על נסיעה ארוכה לתוך העיר העתיקה, והציע לקחת אותנו לבישיקטאש מבלי להנות מפירות העיר הפקוקה. בימים אלה העיר מלאה בדגלים בחצי התורן, אות לאבל על הכורים שנהרגו ונקברו חיים ותחת הדגלים הפגנות והפרות סדר שהמשטרה לא נותנת להן להרים ראש. לא ממש רואים את הבלאגן אבל מרגישים את המתח בבטן. זה עוד מעט מתפוצץ.

׳את קולטת שהוא ויתר על הפקקים של הבזאר הגדול?׳ מוריד הגשם מתפעל מהנהג שלנו. באמת מרשים! מצפון ואנגלית טובה אצל נהגי מוניות זה דבר נדיר, אז כג׳סטה של חימום היחסים עם הטורקים, הסכים מוריד הגשם לנסות את הדונר שהציע רוז. איזה מזל שהיתה המרמרה, אין כמו פיוס טוב מעל צלחת דונר.

רוז עלי מוביל אותנו לחלק העליון של בישיקטאש. למטה יש שוק מקסים וחנויות עוגיות מומלצות, ולא נשכח את פנדו והקאימק ההורס שלהם. למעלה סוג של גבעתיים, שכונה נחמדה של המעמד הבינוני. תכלס, אם היו אומרים לכם שבגבעתיים נמצא הדונר הכי טעים בעולם, לא הייתם עולים עכשיו על הרכב ויוצאים לחקר מעמיק מחוץ לאיזור הנוחות שלכם? ברור שכן.

5

רוז עלי עוצר במעלה ההר, תחת בנין ישן ויפיפה, מעוטר בכחול. 150 שנה הם כאן, עושים דבר אחד בלבד. דונר בורסה, כלומר דונר בסגנון בורסה. לכל איזור בטורקיה יש את הדונר שלו בחיתוך, תיבול והגשה שונים.

באיסקנדר קבב מגישים להיט אחד. הם סוג של one trick pony אבל איזה פוני!

אין כאן תפריט. יש כאן שלש מנות. סלט חצילים, דונר וקינוח. זהו. אנשים עולים לרגל למקום, יושבים בגינה, או בתוך הבית המקסים וחוזרים לשם שוב ושוב ובצדק.

1

הדונר של איסקנדר מוגש חתוך בצלחת, נתחי הבשר נחים על גבי פיתה שמנמנה חתוכה לקוביות. בצד אחד יש עגבניות בגריל ובצד אחר יוגורט סמיך, שמנתי, עשיר ויציב. המלצר מניח את הצלחות ומגיע עם קלחת רוחשת ובה חמאה מזוקקת. אם כל הענין הזה לא היה עשיר ועתיר עד עתה, הרי שבעת שהמלצר שופך את החמאה המזוקקת על בשר הדונר וסביבותיו אתם תבינו שפה יהרגו אתכם ברכות. עזבו אתכם מקרדיולוג, הוא לא יועיל לכם בשלב הזה שהביס הראשון של הדונר המופלא הזה בפה שלכם. הדונר הזה מנשק אתכם מות נשיקה ואתם בדרכם לגן עדן.

דמיינו לכם כמה טעים והוא הבשר שנצלה לשניות בחמאה רותחת וכמה טעימה הפיתה שמקבלת וסופחת אליה את נוזלי הבשר, העגבניות והחמאה. אתם מדמיינים? בואו.

יחד עם הטוב הזה אנחנו לוגמים משקה ענבים אדמדם, מן תירוש קליל ולא מתוק מדי ששמו sira. המלצר מספר לנו באנגלית שבורה שה-sira עשוי ענבים שחורים ושהוא כלול בכל המעלות. הוא עוזר לעיכול, ממיס שומן ופותח ומקרצף עורקים.

אז אנחנו לא בדרך לגן עדן? באסה! כבר ארזנו (לבד).

לקינוח אנחנו מקבלים Genel Bilgi שתי סופגניות-עוגות עשויות מסולת וגבינה מטוגנות ומשופעות בסירופ מבושם. לצדן, איך לא? קאימק. זה כמובן לא משמין ואפילו מרזה, כי עוד בקבוק של sira לצידנו, גורף את הרע מן הגוף ומכניס את הטוב. אני חשה שאני מרזה מרגע לרגע, ממש בא לי לקחת לעצמי עוד מנת דונר, מרוב דאגה לשלומי הטוב.

4

3

בעת כתיבת שורות אלה, עושה מוריד הגשם את צעדיו הראשונים בגילוף שווארמה על גחלים. כל כך יפה לו כובע הנייר, שהייתי חייבת לכבד אתכם במחזה. מהיום אימרו ״מוריד הדונר״ ולא מוריד הגשם.

10365988_10203910585627671_1632610830621849633_n

אני תוהה מתי יצרפו את התמונה של מאסטר כליפא להיכל התהילה של המשופמים. כי אם זה אני ענין של שפם, אני מוכנה להלוות לו את שלי…

10308768_10203910582107583_6021932249144815156_n

 

׳נו, אז איך? זה הדונר הכי טוב?׳ אני מציקה לו. ׳תשמעי, יש פה כל מיני סגנונות זה לא נגמר…׳ הוא מתפתל ומתרץ ׳מחר הולכים לחור בקיר׳.

עצירת חובה? לגמרי!

בקשו מהנהג שיקח אתכם לכאן:

Kebapçı İskender

Yıldız Cad.
No: 6
Süslü Karakol Yanı
34250İstanbul

Beşiktaş, Türkali, Abbasağa

קטגוריות:: Featuredאיסטנבולהמזלג המעופףכללינעמה פלד

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (1)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

  1. מאת chen:

    איך קוראים לסופגניות של הקינוח?

השארת תגובה