היצירה של טלי אחותי

אחותי טלי

 

בילי על טלי:

סוף סוף זה קורה. המתופפת והמוזיקאית מהמוכשרות בישראל טלי (אביטל) כליפה מוציאה דיסק. היא מניעה אצבעות כישרוניות על עשרות כלי הקשה ייחודיים, וכמובן על תופים וקונגס ובונגס, וכל מה שניתן להפיק ממנו צלילים באמצעות תיפוף (יש המון כלים ממגוון תרבויות).

הדיסק שלה ייחודי כמוה. הוא פרי עבודה שלה שנרקמה באמצעות התנועה והדרך שנקראת חמשת המקצבים. טלי יצרה את כל הקולות ההרמוניים באופן כזה שהוא מביא מקצבים שונים' בסדר, לפי עבודה עם הגוף ועם הנפש וזאת מלבד החוויה המוזיקלית ועם קשר הדוק לתנועה ולווייב.

כמובן שהיא ניגנה על כל הכלים והפיקה מוזיקלית.

את הדיסק של טלי רוקדים (אבל לא רק). ולא כדאנס אלא כשיחרור, הרפיה, עבודה, התעלות, התרגשות, מצבים. לא בכדי הדיסק נקרא מעברים.
היום היא משיקה אותו פומבית מול קהל בסדנת חמשת המקצבים הנערכת בתל אביב אותה מנחה אביה, מאסטר בתחום חמשת המקצבים (כנסו לגוגל מי שירצה להבין לעומק) אל מול רוקדים פרי סטייל.

האזנתי לדיסק הוא גדול. הוא אחר לגמרי מימה שאתם מכירים. אין בו מילים אלא התיפוף הרך, המרגש, השינויים, הבנייה, מניע את העצמי וזו פשוט חוויה. תנו לזה מקום ותנו לזה להיכנס אליכם.

שאפו ענק ליוצרת איכותית המתופפת הכי מוכשרת שהכרתי, שהמנעד המוזיקלי שלה כולל גם לימוד אינטנסיבי של עשרות שנים, תיפוף ואף העברה לאחרים. ג'אם איתה זה חלום (תאמינו לי עשיתי זאת). היא מנגנת על שלל סוגי כלי הקשה כבר שנים, גם עוזרת לבני אדם עם המוזיקה באמצעות טיפול נפשי וגונבת אותך בצלילים אל מחוזות אהובים, שלא לדבר שההבנה המוזיקלית והיידיעות הרבות שלה בתחום והיא גם הדי.גיי הכי טובה.

תודה לך טלי על דיסק משובח ובכלל על כל מה שאת מביאה לעולם המוזיקלי ולעולם בכלל. מתענגת ורוקדת.

והנה הדיסק להאזנה. כן. נדיבת הלב הזו טלי פשוט מעלה אותו כך להשמעה למרות עשרות שעות העבודה שהשקיעה בו. מי שמכיר את טלי יודע שאין אחת כמוה נדיבה ואישיות בכל אשר תפנו.

הקליקו לרכישה

RSSתגובות (0)

Trackback URL

השארת תגובה