אוכל שלא אכלתם בחיים, ואם לא תהיו גם לא תאכלו בחיים

השנתיים פלוס שאני מכיר את דוחול ספאדי היו עבורי מין מסע ארוך ואיטי להכיר את האיש השקט וכל כך מוכשר הזה. מסע שבכל צעד סבלני שלו הרגשתי שאני מתקרב קצת לדוחול שבפנים. בכל פעילות ומפגש אצלו בדיאנא או במסעדות אחרות הרגשתי שהוא פותח את הדלת עוד קצת, כאילו הוא מרשה לעוד קליפה דקה לנשור מהשריון העבה בו הוא עוטף את עצמו. שלא תבינו לא נכון, לא שהוא לא היה נחמד אלי, להיפך.

אבל דוחול הוא לא ה'סחבק' המצוי, ואת הריחוק הסברתי לעצמי באופי המופנם שלו ובשמירה על הפרטיות. כיבדתי ואני מכבד את זה.

אבל ככל שהמסע שלי התקדם והשיחות שלנו התארכו והתעמקו אהבתי אותו יותר וגם הבנתי טוב יותר את גודל הכשרון הקולינרי של האיש. כי כשדוחול מתקרב אליך הוא רוצה לבשל בשבילך, וכשדוחול מבשל בשבילך הוא שם חלק מעצמו בתבשיל. ובכל פעם שנפגשנו הרגשתי שהחלק שדוחול שם מעצמו בתבשילים הוא גדול יותר.

דוחול ספאדי לדעתי הוא אחד מחמשת השפים הכי מוכשרים שפועלים בישראל היום. נקודה. אף אחד לא ישכנע אותי אחרת. הוא ברנישניקוב במטבח, נורייב אם תרצו. עניין של דקויות.

כשישבנו לפני כמה חודשים על צלחת עם נתחי פילה של טלה (יש פה שניים וחצי טלאים הוא העיר כבדרך אגב) כדי לבנות את התפריט לאירוע שקיימנו בנצרת בינואר, הבנתי פתאום כמה מי שיגיע הוא בר מזל. כי לא רק שדוחול יהיה במטבח (זה לא קורה כל יום בדיאנא כשדוחול צריך לטפל ברשת המסעדות שלו) אלא שהוא עומד לבשל לנו הרבה מנות שאי אפשר למצוא בתפריט המסעדה שלו. מנות שתוך כדי תיאורן הוא סיפר לי על ילדותו בבית סבתא שלו שלימדה אותו לבשל.

קלטתי פתאום שלאנשים שיגיעו תהיה הזדמנות באמת חד פעמית לאכול מידיו של השף המופנם והמחונן.

חשבתי את זה ולא ממש הבנתי כמה זה נכון עד שבמהלך האירוע ראיתי התקהלות של אנשים בחצר של דיאנא. כשיצאתי לראות מה קורה ראיתי את דוחול יושב לו בנחת בחוץ ליד המעשנה, כוס עראק לצידו והוא פורס נתחי בשר קטנים משדרה של צלעות טלה שיצאה זה הרגע מהעשן. הוא מפזר על כל נתח קצת מלח גס ,ומושיט לאורחים שעומדים בשקט בתור ומתמוגגים. לאכול מידיו של דוחול חשבתי לעצמי, פשוטו כמשמעו.

הבנתי אז שדוחול נפתח לא רק אלי, אלא שאחרי שבעה אירועים הוא נפתח לכל החברים של בייגלה.

כשישבתי עם דוחול ויאיר יוספי לפני כמה שבועות כדי לבנות את התפריט לאירוע המשותף שלהם באלבה בתל אביב הבנתי שהתקרבנו עוד קצת לליבה של דוחול והפעם יהיו דברים שאף פעם לא היו. כשפרסמתי אחרי זה את האירוע כתבתי את המשפט " יהיה שם אוכל שלא אכלתם בחיים, ואם לא תהיו גם לא תאכלו בחיים".

אני כותב את הדברים האלו כי סיפרתי אתמול למישהו שאני מכיר על הארוחה של דוחול בתל אביב וחזרתי על המשפט.

"אני מכיר את דיאנא, הייתי שם הרבה פעמים" הוא ענה לי.

הבנתי שלא הובנתי. אז אחזור על זה שוב:

יהיה שם אוכל שלא אכלתם בחיים, ואם לא תהיו גם לא תאכלו בחיים.

לא יהיה שם את הקבאב החלומי של דוחול ולא את הצוואר הממולא ששווה רק בשבילו לעלות לנצרת, יהיה שם אוכל שלא אכלתם בחיים.

ואם אתם חכמים, וזריזים, נותרו לנו רק כעשרים מקומות באירוע הזה.

לתפריט המלא ולשריון מקום בחאפלה

קטגוריות:: אנשים עם בייגלהנצרת

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (2)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

  1. מאת טלי:

    דוחול אכן מבשל אוכל מופלא, אך לצערי הרב למסעדת דיאנא קרה מה שקורה לעיתים למסעדות שף בחלוף הזמן – השף מתנתק מהמסעדה ונראה שאין יותר קשר בין המסעדה בתחילת דרכה לבין מה שהיא היום. הייתי שם לפני שבועיים בערך, סתם ביום רגיל, לא חפלה או אירוע מיוחד והיה לי ברור שדוחול לא היה מוציא מנות כאלה חסרות נשמה מידיו ובודאי שאם היה יודע שכאלו מנות יוצאות אצלו במסעדה הדבר היה גורם לו לצער רב.
    ברור לי שהוא לא יכול לעמוד ולבשל שם כל יום, כל מנה ומנה אבל התחושה שקיבלתי היא שאין "אבא" למקום, פתאום דיאנא הפכה לעוד מסעדת בשרים סטנדרטית של "על האש" עם תימחור שערורייתי(כל התבשילים והמיוחדים הרשומים בתפריט כלל לא היו באותו יום ובפירוש עודדו אותנו לקחת רק את המנות הסטנדרטיות של בשר על האש). התבשיל היחידי שכן היה – העקוב הזכור לטובה מביקורים קודמים היה עיצי ושוחה בשמן. לא אלאה בפרטים על שאר המנות. אין צורך לפרסם את התגובה, אני לא רוצה לגרום נזק (נוסף) למקום, אבל אני כן חושבת שדוחול היה רוצה לדעת דברים כאלה (ייתכן ואני טועה, יש בעלי עסקים שמעדיפים לא לדעת). בכל מקרה היה לי מאוד חבל, גם בשבילינו וגם בשביל דוחול לראות מה קרה למקום שהיה אהוב עלינו.

  2. ברצוני להזדהות עם כתבתה של טלי.אני כבעל מסעדה נוהג לבקר לעיתים תכופות במסעדות בארץ ובעולם.
    בביקורי האחרון במסעדת דיאנה ביקנעם לא ציפיתי שהשף בכבודו ובעצמו יהייה נוכח. אך מנות שהוגשו לנו לא היו מנות אשר מכבדות את שמו של דוחול. יותר מזה המחירים באמת ובתמים לא הצדיקו את אשר קיבלנו. הזמנתי ארוחה באלבה למרות הכל כי היגיע הזמן שההנאה ממעשה ידיו של שף עתיר ניסיון ומוכשר כמו דוחול יהיו מנת חלקי.
    כפי שטלי התבטאה שהערות כגון אלו אינם באות מרוע אלא כדי שידידנו דוחול יהייה יותר עם היד על הדופק בעיקר במקום שאינו נמצא באותה עת ששם נמכר שמו.בהצלחה.

השארת תגובה