יום שישי בפריז: surf and turf בעיר האורות

ג׳ונו בא לפריז מאירלנד עם רעב מטורף להמבורגר. האירים רוצחים את ההמבורגר עם תקנות מחמירות בדבר בשר טחון ופרות משוגעות, והוא מתגעגע להמבורגר טוב. אבל טוב ממש. הוא לא משאיר את הענין לשיקול דעתינו ומגיע מדבלין עם כתובת מדוייקת להמבורגר שהוכתר כקציצה הכי הכי בפריז.

אנחנו מגיעים ל״Blend״, ממתינים בתור עשרים דקות, רק כדי לפגוש המבורגר אנמי, כזה שלא מזיז לך כלום בפה והכי חשוב, כי זה כנראה חשוב למישהו שההמבורגר יהיה יותר בריא מטעים, מדובר במשהו ללא מונוסודיום, שומן, מלח וקטשופ עם חומרים משמרים.

זה מקום ״סטודנטיאלי״ וצעיר שיושבים בו על שרפרפי עץ לא נוחים, כדי לאכול, לגמור מהר וללכת. אבל את תטעו, יושבים פה גם אנשי עסקים בחליפות טובות ויפניות בבגדי מעצבים. כולם רוכנים מעל המבורגרים במבחר טעמים עשוי מבשר משובח של איב מארי לה בורדונה  (Yves-Marie Le Bourdonnec) הקצב הבוהמייני שמשגע את פריס.

אחרי כמה ביסים והמבורגרים שהחליפו בינינו ידיים, החלטנו פה אחד ומלא שפרט לבשר משובח וצ׳יפס תוצרת בית (יש אחד לא רע שעשוי מבטטות), המבורגר צריך גם להיות קצת לא בריא. אם אתם בפריז ודחוף לכם לאכול המבורגר בריא עד מאד, לכו ל״בלנד״. אבל אם אתם מסוגלים להתאפק עד שתגיעו לארץ, קבלו שתי המלצות: אנחנו ממליצים על ההמבורגר של נווה צדק- מקום של בשר וג׳ונו, איש ההמבורגרים, ממליץ בחום רב על ההמבורגר האגדי של XO ברמת השרון.

Blend

Paris, 44 rue d'Argout,  75002

אבל לא אלמן ישראל. ליונל, שמע את מצוקתינו, וחש מיד למצוא לנו מקום שאוכלים בו בשר טוב. כי אחרי כמה ימים מדד מוצקי הקקאו בדם שלנו מרקיע שחקים וגם הסוכרים חוגגים בגדול והופכים אותנו להיפר אקטיבים ומעצבנים, אבל מדד ה-B12 בצניחה. מגיע לנו בשר משובח ומזין אחרי ים המקרונים שאכלנו.

The Beef Club – איב לה בורדונה הקצב הבוהמיני מכה שנית ומכה טוב

שמו של הקצב הבוהמייני, שמרטיט את כל המי ומי בפריז (אבל מתעקש שלא למכור את מרכולתו המשובחת למסעדות) הגיע גם אלינו. הוא סנוב ומספק בשר רק לקמצוץ של ברי מזל ובהם ״בלנד״ ו״ביפ קלאב״. אחרי האכזבה העצומה מההמבורגר של בלנד, אנחנו מוצאים את עצמנו מתלבטים אם בכלל ללכת ל-The beef club או לשנות את התכניות וללכת לל׳אנטריקוט הותיקה, הניצחית והטובה. אנחנו לא מסוגלים להחליט, וג׳ונו מחליט עבורינו. ״אין מצב שמקום יקרא לעצמו בשם מחייב כזה ויהיה גרוע״ אומר וצודק.

אנחנו נכנסים ל״מועדון״ ואוהבים אותו ישר. הוא נעים, שיקי במידה, לא מכופתר, אבל גם לא זרוק. אין בו פומפוזיות צרפתית, אבל יש בו הקפדה על כך שיהיה לכם טעים, נעים ונוח.

לראשונות אנחנו מזמינים חמישה זנבות של לנגוסטין על סלט קטן של סרטן, סלרי וחרדל גרגרים. מנה מצויינת, הזנבות מטוגנים בפנקו, פריכים מבחוץ, ורכים ומתוקים מבפנים.

 

שישה אוייסטרים הטובים ביותר שאכלנו עד כה בשהות הזו שלנו בצרפת. נכון, צריך לאהוב את זה, אבל כשאוייסטר הוא טוב, יש מעט דברים שישוו לטעם המטורף שלו. והאוייסטרים של The Beef Club היו מעולים.

ג׳ונו תוקף למנה ראשונה Cobb Salad סלט די גדול עם אבוקדו, חסות, עוף בגריל, פורק, גבינת סטילטון כחולה וויניגרט מצוין.

עכשיו מגיע השלב שלשמו התכנסנו פה. שלב הויטמינים.

ג׳ונו הזמין המבורגר וכולנו התפללנו שהוא יהיה מהזן הטוב. ואנחנו חתמנו על הסכמי עודפים ביננו והזמנו נתח של 350 גרם אנטריקוט וראמפ סטייק במשקל 250 גרם. הזמנו גם ארבעה רטבים, רק כי התקשנו להחליט, סטילטון, מיונז, צ׳מיצ׳ורי ויין.

כולם מצויינים, כמו הבשר, שהיה עשוי במידה ומשובח. האנטריקוט הגיע עם רצועות יפות ומעט קריספיות של שומן, סמוק מבפנים ועם מעט מלח הוא היה חגיגה. הראמפ סטייק היה עסיסי ורך, כזה שיכול לסכין המעצבן שהביאו לנו. מי מביא במסעדת בשר סכין ללא שיניים?!

יש במקום מבחר תוספות, אנחנו לקחנו באופן מופרז ובשם המדע את כולן, פטריות צלויות, צ׳יפס, מקרוני אנד צ׳יז וגרטן דלעת. אם אתם חכמים קחו רק את הצ׳יפס הוא מהזן השמנמן והמצוין. השאר פחות טוב וגם לא באמת צריך, קחו אפילו את הסלט מהפתיחה ואתם מסודרים פיקס.

וההמבורגר, אתם שואלים? אין לנו שמץ, אבל ג׳ונו עדיין מחזיק בדיעה שההמבורגר של XO יותר טוב, אם כי הוא הצביע על מגמת שיפור רצינית מההמבורגר ב״Blend״.

יש לכם מקום לקינוח? גם לי. תמיד.

הזמנו שניים גדולים ומעולים. אחרי הארוחה הזו הם גם נדמו לנו כקצת מופרכים בגודלם ותוכנם, אבל חיסלנו אותם עד תום. באבא או רום מלאה ברום, קצפת ובקליפות לימון מסוכרות בעדינות. מצויינת. פחות קלאסית מזו של ״פול בר״ ועם טוויסט עדכני מענין של קליפות ליים שנתנו לה חמיצות, מרירות. אבל לגמרי מצויינת.

פארי ברסט עם שוקולד חם וגלידת וניל משובחת וקרה. קומבינציה מושלמת שחתמה ארוחה נהדרת.

אני לא יודעת אם הייתי נוסעת עד לפריס כדי לאכול ב- The Beef Club, כי כשיש לי קרייבינג לבשר יש את ניני שסוגר את הפינה הזו, אבל אם אתם בעיר, ואחרי ששה ימים רוויי דגים ומקרונים אתם חייבים זריקת b12, זה המקום.

The Beef Club

Paris, 58 Rue Jean-Jacques Rousseau, 75001 

לקינוח החלק הבשרי של תכניתנו, אם בא לכם לראות איך הצרפתים מתארגנים לארוחת הערב וקונים בשר, לכו ל- Hugo Desnoyer. קצביה מעלפת, שבויטרינה שלה נחים טרינים, נקניקים, קישים ממולאים כל טוב, כל חיות הלול, הרפת, הדיר, המרעה וקצוות היער. פסיפס קרניבורי מקסים, שגורם לכם ישר לרצות להכין לעצמכם ארוחת ערב במלון, כי עם כאלה פרודוקטים, אין סיכוי שמישלן לא יגמור עליכם את ההלל ויעניק לכם לפחות 9 קבין של כוכבים.

Hugo Desnoyer

Paris, 45 rue Boulard 75014 

ואסור כמובן להחמיץ את המקדש של איב מארי לה בורדונה שמתעקש למכור את כל הנתחים המשובחים והמיושנים עד קצה הגבול שלו לאו דוקא למסעדנים אלא לאוהבי אוכל פרטיים כמוכם. במיוחד אם אתם נמנים עם החכמים ששכרו שכרו דירה ובמקום חדר במלון ויכולים לבשל לעצמם ארוחת ערב.

 Boucherie Lamartine par Yves-Marie Le Bourdonnec

Paris, 172 avenue Victor Hugo, 75016

עד כאן חלק ה״טרף״ בו טרפנו הולכות על ארבע ומניבות חלב ועכשיו דגים דגים. הכינו את הרשתות.

כל טוב הים ב-Le Bar a Huitres (בר הצדפות).

כשהולכים בפריס קשה לפספס את מסעדות הדגים בהן ממתין בחוץ דוכן מרשים של פירות ים. הכל טרי וממתין לכם על הקרח, רק הושיטו יד ושלקלקו לכם איזה אייסטר או חילזון שנתלש מסלע לפני חצי שעה. אחרי כמה ימים בהם חלפנו על פני מסעדות מהסוג הזה, אנחנו מחליטים לשנות לליונל את התכניות ובמקום להכנס למסעדה היפנית-צרפתית שהוא בחר עבורינו, לחלוץ נעליים ולהתיישב על דרגשים לא נוחים, אנחנו עורכים מחטף וחוטפים אותו לבר הצדפות, נכון יותר המוני ותיירותי, אבל זה בדיוק מה שהתחשק לנו באותו רגע. פלטה של פירות ים על הקרח.

 

אם נעשה את זה בקצרה, כי אפשר לעשות זאת בקצרה, במסעדות מהסוג הנ״ל כדאי להתמקד במה שחשוב ובולט. בדוכן פירות הים שבחוץ. לא צריך להזמין אף מנה פרט לפלטה ענקית, שמתומחרת על פי יושבי השולחן, שיושבים עליה סרטנים, שבלולים, צדפות מסוגים שונים, שרימפסים, לנגוסטינים, קיפודי ים ובעצם כל מה שתבחרו ממדפי הבסטה. בחיי שחוץ מזה אתם לא צריכים דבר, כל השאר הוא סתם בונוס שלפעמים מפריע להתרכז במה שחשוב באמת.

אנחנו, שלא התרכזנו במה שחשוב, לקחנו פלטה כזו ליחיד, שהספיקה בקלות לשניים. והזמנו גם מרק דגים גדול ונחמד, טרטר סלמון טוב ומולים שהיו לא מי יודע מה. לעיקריות שוב מולים שהשתפרו, צ׳יפורה מצויינת ושרימפס טריים ומעולים בשום ויין.

 

אבל שוב, אם אתם באים לאחד מסניפי רשת Le Bar a Huitres, אל תבזבזו מקום בבטן על שום דבר פרט לפלטת פירות ים ענקית, אותה תאכלו במתינות ובריכוז, עם יין טוב, לחם וחמאה.

Le Bar a Huitres 

MONTPARNASSE
PARIS.112, bd de Montparnasse, 75014
PARIS

SAINT-GERMAIN
PARIS.33, rue Saint-Jaques, 75005

PLACE DES VOSGES
PARIS.33, bd Beaumarchais, 75003

TERNES
PARIS.69, av de Wagram, 75017

ולקינוח חנות דגים מקסימה ברחוב רו דה באק. חנות לא גדולה, אך מלאה בכל טוב והכל טרי טרי. בכלל רו דה בק זה אחד הרחובות המעולים שיש בפריז. בקצהו תמצאו את ארמון האוכל של בון מרשה La Grande Epicerie. את בית המרקחת לממכר קינוחים ותופינים……, חנות מטרפת למפות, סינורים וטקסטיל לבית, הכל עשוי כותנה ובמבחר הדפסים ועוד ועוד חנויות שיפעילו את הדימיון והקיבה. ההמלצה שלי היא להקדיש לרחוב הזה לפחות שעתיים. לא תצטערו.

ושוב, לקינוח, קצת תמונות קשות מחנות הדגים של רו דה בק.

Poissonnerie du Bac

Paris, 69 Rue du Bac 75007

לקבלת עדכונים על כל הפוסטים החדשים, כל המבצעים וכל ההטבות הבלעדיות לחברים של בייגלה

חינם ישירות לתיבת הדואר שלך.

דואר אלקטרוני *


.

קטגוריות:: Featuredהמזלג המעופףפריז

אודות הכותב:

RSSתגובות (0)

Trackback URL

השארת תגובה