המבורגר יומנגס – חסד מופלא

את הנסיעה ליומנגס אנחנו עושים תחת צילו ונוכחותו המעתירה של אלביס. הוא מכוון אותנו ב waze ובכל פעם שהוא מזהיר אותנו מניידות משטרה הוא חותם ב"בייבי" מפנק.

פעם הייתה לנו אחת בריטית, אבל שמנו לב שהיא טועה בכיוונים ולמרות המבטא המקסים, היא לא מפסיקה לחשב את דרכה מחדש. טוב, זו לא הארץ שלה, היא לא אשמה. בקיץ החלפנו אותה בצרפתי, כאות הזדהות עם רחוב הירקון. הוא דווקא ידע את הכיוונים יופי, כאילו המדינה של אבא שלו, אבל גם היה מעצבן, כאילו המדינה של אבא שלו. אז החלפנו אותו באלביס. כי הוא המלך ובימים שאין מלך בישראל וכל אחד עושה מה שמתחשק לו, טוב שיהיה לכל אחד איזה אלביס, שיכוון את התנועה ויזהיר מכל רע הנקרה בדרכו.

על אלביס אפשר לסמוך. הוא לא יסמס לך כמו חדל אישים "ערה?", הוא ישיר לך. הוא אולי יהיה שיכור או מסומם, ויצחק כמו משוגע תוך כדי. אבל הוא עדיין יהיה מלך, והשכרות שלו עדיפה על כל "ערה?" אומלל או על טלפון דומם.

אלביס היה נחוש להוביל אותנו אל היעד בביטחה, רק אדם כמוהו, שלא דוחה סיפוקים בשום פנים ואופן, מבין לליבם של שניים, שירדו מהפסים, עלו על כביש שש, פניהם למשולש החשוך, אף מכמונת תנועה ואף שוטר לא יעצור אותם בדרכם להמבורגר הנכסף.

הכל התחיל בסקר ההמבורגרים הגדול בבייגלה. מול האמפריות הגדולות של ההמבורגר בארץ, עמדה המבורגריה קטנה, עם מאמינים אדוקים, שהצביעו בהמוניהם ונשבעו שזו ההמבורגריה הטובה ביותר בארץ. עדת המאמינים כנסיית "יומנגס" ידעה לספר על עשרות גבינות ונקניקים שונים, על תוספות לא מהעולם הזה, על המבורגרי ענק ועל תחרויות הזויות סטייל אדם ריצמן.

אנחנו חונים במגרש החניה שבתחנת הדלק בניצני עוז. אין לי מושג איפה אני, השלט אומר שנתניה לא רחוקה וגם קלנסווה יכולה להושיט יד ולגעת בי. "אני מקווה שזה יהיה ממש טוב. לא בא לי להרגיש מטומטמת" אני אומרת לעצמי וגם לו. דקות אחר כך אני מרגישה גאון, לא פחות.

מה החברים בקבוצת הסבב של בייגלה לא כתבו לנו עליו?

 

אבל האמת היא שלא באמת אכפת לי מה כתבו. חשוב מה שאני אכתוב. כן, בת 41 ועדיין מרוכזת בעצמה, כאילו כל העולם סובב סביבה. זו אני.

עיון מהיר בתפריט הכתוב על הקיר יכול להיות דבר מאד מבלבל. אוסטרי-לבנבן עם פטריות וצ'דר מרווה או אולי צרפתי-דיזוני עם גבינות מסריחות ומולרד. קשה לבחור, דווקא בגלל אינספור הצירופים, הכל כל כך מרגש, שאת רוצה לטעום הכל.

אני מחליטה להרגע מיד והנערים החמודים של יומנגס באים לעזור לנבוכה שאני. הם שלושה, הנערים, קינדר, גל וטל. כל אחד מהם המבורגר 220 גרם או אולי יותר של אדיבות, אכפתיות ומלח-הארציות. ככה, ישירים. נוגעים לך בכתף. בודקים אם את יותר צ'דר או קומבוזולה או שאולי את, רחמנא לצלן, כשרה למהדרין.

אחינו הנהג בוחר בהמבורגר מקסיקני. בשר בקר טחון עם חלפיניו וצ'יפוטלה, ההמבורגר מגיע בשלוש מידות חריפות: מתחילים, מתקדמים ומשוגעים. אחינו הנהג מתלבט לרגע ונכנס להקבצת המתקדמים. על זה הוא מעמיס גבינת צ'דר ופפרוני.

בניגוד אליו, אני מחליטה ללכת על "רגיל", 220 גרם של בשר טחון. זו החלטה תבונית ומושכלת. לא רוצה להתבלבל עם תיבול. רוצה להבין דבר ראשון עם מי אני מדברת פה, בלי שיסתירו לי את הבשר עם תבלינים ושיגועים. אולי בפעם הבאה אתפרע. הפעם באתי לפגישת גישוש. אני בוחרת ברגיל ומוסיפה עליו חטאים ופשעים. גבינת בושה, גבינת עיזים רייחנית, מעט חריפה ומצויינת ואם הבושָה הזו לא מספיקה נוסיף עליה קצת חרפה, זאת אומרת בייקון קריספי. כאמור בּוּשֶה וחֵרפֶּה!

באנו רעבים. עד שההמבורגרים הגיעו ירדנו על מנה של טבעות בצל, אבל לא סתם טבעות בצל מהפריזר. לא, לא. אמיתיות. קריספיות, מבצל אמיתי. כל אחת מהן, טבעת נישואין. הכל פה בלי קיצורי דרך ובעבודת יד, מה שלא עושים הכי טוב, פשוט לא עושים. ככה זה גם עם הצ'יפס. לא קפוא, לא תפוגן. אמיתי. מתפוחי אדמה. ערימה ענקית שטוגנה פעמיים. לנשק להם את האצבעות.

ואז הם הגיעו. אין לי מושג מה עם אחינו הנהג, רק אומר לכם שהוא לא הסתכל כל הזמן על הכדור, כמו שהוא מטיף לי לעשות, ופשוט התבלבל מול המבחר. הוא למשל רצה ביצה, ושכח. הוא רצה בייקון, וגם הרעיון הזה נזנח. היה לו טעים. אבל לי יותר. כי אני אשה שלפעמים מפנימה ולפעמים העין שלי באמת על הכדור.

המבורגר הבּוּשֶה וחֵרפֶּה שלי היה מושלם. מוש-לם. ביס אחד ואת מרגישה האשה הכי חכמה ובת מזל בעולם כולו. וזה משמין, אבל למי אכפת? האורגזמה אצלי בפה, חסד מופלא. העיקצוץ של הגבינה, רכות הבשר, שמחת הצ'יפס, חטא הבייקון. ביס אחרון מהעונג הזה הוקדש לחייו הטובים של גארי יורופסקי ועדת מאמיניו, שאמנם מאחל לי מיתות משונות ואונס אכזרי, אבל אני אדם טוב שאוכל בשר ולכן אני יכולה להחזיר לו על כל הטובין הללו בברכות. יש לזה כוח.

בדרך חזרה אני מחשבת את הקילומטרים שמפרידים ביני ובין המבורגר הבושה וחרפה שלי. אני מתגעגעת אליו ובטוחה שגם הוא אליי. אלביס מכוון אותנו ואומר לנו "בייבי" ואני חושבת על הסטיקר הזה שראיתי על מונית הבוקר.

"לא כל יום הוא יום טוב, אבל בכל יום יש משהו טוב!" ככה נכתב במדבקת הסטיקר שתקועה לנהג המונית שלי על השמשה. והיום הזה, בזכות הביס המופלא ובזכות שלושה מטובי בחורינו, שמורות טבע, אחד אחד, שפתחו לפני שנה וקצת מקום משלהם, שנראה כמוהם וכמו החלומות שלהם, ביום הזה קרה לי חסד מופלא.

יומנגס

צומת רופין

לאתר של המסעדה, הקליקו כאן.

ונסיימה בזמר:

קטגוריות:: Featuredאוכל רחובאוכלים בחוץכללימקומות שאהבנונעמה פלדעודף מחמישים

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (24)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

 1. מאת שלזינגר:

  השתגעת???? אני תקוע במשרד!!! מה את עושה עם התמונות והטקסט הזה?!!!

 2. מאת נועם כהן:

  הייתי הולך עכשיו מבחינתי אבל מה עושים עם אישה צמחונית מחסידותיו הנאמנות של גארי הגורו? יש שם אופציות לחובבות עשבים ופטריות?

 3. מאת טובה:

  כתיבה מופלאה, על משהו שבחיים לא אטעם ((:

 4. מאת חסן:

  אני גר בטייבה שזה 5 דקות נסיעה משם,
  ביקרתי היום אחרי שקראתי את הכתבה שלך.
  ומסתמן שאני הולך לחסוך הרבה דלק על הנסיעות לשם במקום לאגאדיר או למוזס :)
  על חשבון הקלוריות אני מעדיף לא לדבר ;)

 5. מאת אמי:

  אחרי התמונות האלה כל מילה מיותרת….
  הבעיה הכי גדולה עכשיו היא שאני יושבת ליד השולחן במשרד עם חשק הריוני מטורף לנעוץ את השיניים בהמבורגר הזה…

 6. לא כל כך הבנתי..
  זה בתחנת הדלק בניצני עוז (שזו תחנה פנימית של המושב) או בתחנת הדלק בצומת בארותיים (תחנת פז על כביש 57)..

  זה כל כך קל"ב בשבילי שאני מתביישת שטרם ביקרתי…
  אבל תגידי באיזו תחנה מן השתיים.

  • מאת נעמה פלד:

   יקירה, אני חושבת שזו תחנת הדלק בניצני עוז.
   את תתאהבי. באחריות. קחי בושה וחרפה, אל תתבלבלי.

   • אין בניצני עוז תחנת דלק אלא בתוך המושב.
    במקרה, לגמרי במקרה, הילשים שלי נסעו לשם לאכול היום. זו תחנת דלק בקלנסוואה. בכניסה לכפר, קרוב לבארותיים, ניצני עוז, אבל לא באף אחד מהם.

    מבטיחה להגיע גם אני!
    תודה

  • מאת אייל:

   אם את נוסעת על כביש 57 מכיוון כפר יונה לכיוון כביש 6 את לוקחת ימינה לפני ניצני עוז (לכיוון שער אפריים או קלאנסוואה) אחרי פחות מקילומטר יש תחנה של דלק מצד ימין, שם זה המקום…
   תהני!

 7. מאת ניסים:

  לגבי יומנגס אני משוחד ולא אובייקטיבי, לא צריך לשכנע אותי אני מכור.
  אבל הכתיבה שלך נעמה, כל מילה תו כל שורה שיר. קונצרט מרגש….

 8. מאת אליאור:

  בתור אחד שאוהב מאוד לטעום המבורגרים, ובטח כאלו עם צ'דר ובייקון, ומצד שני בתור אחד שהתפתה לאכול באילת במקום שגם מוכר המבורגרים אבל גם כשר, בעצת הטרמפ שהביאנו למרכז הטיילת מהמלון המרוחק בכוונה תחילה שלנו, ולסיום בתור אחד שגר כרגע מרחק סביר ביותר מהמקום המתואר, אין ספק שהכתבה הוציאה את מיצי הקיבה שלי לדרך, ושבקרוב (אם ירצה השם…) אסע להתבלבל מול התפריט שעל הקיר בעצמי…
  תודה!

 9. מאת דוד זהר:

  בעקבות הסקר, גם אני נסעתי במיוחד ביום שישי האחרון.
  להפתעתי ולאכזבתי ולטפשוטי(שלא התקשרתי קודם)-הם סגורים ביום שישי למרות האי כשרות המבטיחה.
  לא מתיאש-עוד אגיע

 10. מאת עדיין מחייך:

  אחרי שקראתי את הביקורות+כל התגובות שלוש פעמים ארגנתי "במקרה" נסיעה משפחתית לכפר יונה ולקלנסוואה הסמוכה. דווקא מרשימה הכניסה לעיר.
  השעון הראה 20:13, עצרתי את האוטו בכניסה ליומנגס, מאחורה התינוק בוכה והילדה עירנית מדי. ואשתי בכלל צמחונית. ידעתי שאני חייב לעצמי את האיטלקי ובירה קרה. יותר נכון הרגשתי את זה בלי ממש לדעת. הודעתי למשפחה בחגיגיות שיש שולחן פנוי ואנחנו הולכים על זה. עם הבכי, הצעקות, הזחילות מתחת לשולחן, המבטים מהשולחנות הסמוכים של "אבל למה עם הילדים", והקטשופ והמיונז שמנגבים לי תמיד על המכנסיים. הצמחונית תמכה בי ואמרה למה לא.
  ההתחלה היתה עם סימני שאלה, מקום קטן, לא היה תפריט, הגיעו אלינו כמה מנות שלא הזמנו ונלקחו באותה מהירות, מזגן דולף בדיוק מעל השולחן. ואז. ואז זה קרה. האילטקי שלי הגיע, בלחמניה ביתית והמבורגר שנראה קצת כמו קציצה מפורקת. הייתי עדיין מעט סקפטי.
  אבל כל הזמן הרגשתי. ונתתי את הביס הראשון. וזה היה מושלם. פשוט מושלם. יכול להיות שאת המשפט שמלמלתי אמרתי בקול גם בדיקסי פעם "ההמבורגר הכי טעים בתבל". ולפני כן אמרתי אותו במוזס. וגם באגאדיר. ובסינטה-בר בחיפה…
  תודה לך נעמה, תודה לכם יומנגס, תודה למערכת החינוך בבורגתא, תודה להוריי שהביאוני עד הלום. מקסיקני חביב מתי כבר ניפגש?

 11. מאת אסף:

  למען הדיוק – יומונגוס סגור בימי שישי!

  ביום שבת פתוח מ-12:00 בצהרים ועד 02:00 בלילה.

  למי שלא הבין איך מגיעים:

  1. מי שמגיע מכיוון כביש 6, ניצני עוז או ישובי עמק חפר פונה בצומת הראשונהשאחרי צומת בארותיים שמאלה לכיוון קלאנסוואה/טייבה/כוכב יאיר (כביש 5614). כ- 1.1 ק"מ מהצומת מימין בתחנת הדלק מסתתר לו יומנגוס.
  2. מי שמגיע מכיוון נתניה נוסע לכיוון ניצני עוז, עובר את צומת בורגתא ופונה ימינה בצומת הבאה לכיוון קלאנסוואה/טייבה/כוכב יאיר (כביש 5614). (לשים לב שלפני הצומת המדוברת כ-200 מ' יש פניה לבית קברות).
  חובה להגיע למקום ולהבין מה זה המבורגר אמיתי מבשר איכותי במחיר מצחיק!!!

השארת תגובה