דניאל לילה מצלם את החיבור המרתק שבין אוכל לאנשים

גם אם לא ידעתם את זה והשם שלו נשמע לכם לא מוכר, את דניאל לילה אתם בטוח מכירים. במשך שנים צילומיו קרצו לכם ופיתו אתכם מתוך עמודים של מגזינים כגורמה ועל השולחן, בתוך ספרי בישול מגרים ומתוך המסך. האוכל של דניאל מלא אהבה ולכן נראה כל כך טעים.

דניאל, כמה שאלות.

מתי צילמת אוכל בפעם הראשונה?

תמונת האוכל הראשונה צולמה בשנה השנייה שלי ללימודים בקמרה אובסקורה.

חבר שלי היה שותף במסעדה ברמת החייל. ממשרד יחסי הציבור שלו  ביקשו ממנו לצלם תמונות מזון.

הוא ביקש שאני אצלם את התמונות, אמרתי לו שאין לי בעיה לצלם לו, אבל אין לי ניסיון בצילום מזון, מה גם שבמשרד יח"צ, לא התלהבו מהרעיון שהחבר יצלם. סיכמנו שהוא ישלם לי רק עבור ההוצאות. באותה תקופה צילמתי בשקופיות (עדיין לא ממש נכנסו המצלמות הדיגיטאליות באיכות טובה). צילמתי מס' רב של סרטים והורדתי שם הרבה חבילות פולורויד. כך שיכול היה לחבר משתלם יותר לקחת צלם אוכל מבחינה כלכלית, אבל לי העבודה הזו עשתה טוב והיוותה עבורי את קרש הקפיצה.

מתי הבנת שזה מה שאתה רוצה לעשות?

כבר בתיכון למדתי קולנוע ותקשורת, והיה לי ברור שאני רוצה להיות בתחום. בתחילה חשבתי שארצה להתעסק בצילום פורטרטים, אבל מרגע שהתנסיתי בצילום מזון , הבנתי שיש חיבורים מרתקים בין אוכל ואנשים, וכך הרווחתי משניהם.

מצלם אוכל, או גם משחק באוכל?

לא ממש יוצא לי לבשל, יש לי מזל שאני מוקף גם בעבודה בבשלנים מעולים וגם באישה שמבשלת ומכינה קינוחים נהדרים. קורה לי הרבה שאני מתלהב ממתכונים במהלך ימי צילום, ואומר לעצמי היום אכין את המתכון הזה, ואז כשאני מגיע למטבח אני מבין שטוב יהיה אם אשאר מאחורי המצלמה.

איזה אוכל מצטלם הכי טוב?

אני מניח שקינוחים מצטלמים יותר טוב מחמין, אבל גם חמין או קדירה שעל הנייר מצטלמים פחות טוב, ייראו מצוין בעזרתם האדיבה של סטייליסטים ושפים טובים.

~~

קינוח קונדיטוריית נגיעות

מסעדות שאתה ממש אוהב?

לפני מס' חודשים היינו בחופשה בפריז, ישנו במלון קטן ליד הלובר. באחד השיטוטים הליליים עברנו ליד מסעדה קטנה שהיו בה לא יותר מ 20 מקומות ישיבה, ניסינו להיכנס אך היא הייתה מלאה (עובדת כ -6 שעות ביום). ביום למחרת התמזל מזלנו ושריינו לעצמנו מקום.

בעלת המסעדה היא  איטלקייה שעברה להתגורר בצרפת ומכינה אוכל איטלקי פשוט וטוב. זו הייתה מסוג המסעדות הלא מתויירות שבהן יושבים בעיקר  המקומיים ואלו בעיניי הן הכי מעניינות.

אני מאד אוהב מסעדות קטנות שאותם אני מגלה בכל מיני פינות ושווקים שונים.

לא מזמן כאשר הייתי  בשעות הערב בשוק מחנה יהודה. היה מקום קטן , שהיה די מלא , וכל פעם שהגיעו עוד אנשים , הוציאו עוד שולחן ועוד שולחן, כך שכל הסמטה התמלאה בשולחנות פורמייקה קטנים . הקבב שאכלתי היה פשוט טעים.

וצלמי אוכל שכדאי לנו להכיר?

צלמי מזון : בספר הבישול saha  יש צילומי אוכל ואווירה נפלאים של matt Harvey , הספר צולם בלבנון וסוריה ( אלו מטבחים שאני באופן אישי מאד אוהב). צלם מצויין נוסף הוא Ditte Isager שצילם את הספר של מסעדת נומה.

יש לך אולי טיפ או שניים לצלמי אוכל חובבים?

הטיפ שלי הוא הרבה מאד סבלנות ואהבה, צילום אוכל דורש הרבה מכך, כדאי להתחיל כמה שיותר פשוט.

חצובה, תאורה טבעית ורכה והכי חשוב ליהנות מהתהליך.

~~

לחמים אורי שפט

עוד צילומים נבחרים

 ~~

 יפו, על השולחן

~~

מתוך פרוייקט אוכל ותשוקה לשבועות עם עמית פרבר

~~
עזרא קדם 

~~
שולחן לפסח של אסף גרניט, על השולחן 

~~

~~

מתוך פרוייקט אוכל ותשוקה לשבועות עם עמית פרבר

~~

מתוך פרוייקט אוכל ותשוקה לשבועות עם עמית פרבר

~~

הקומה הרביעית

~~

~~

בייגלה של רות אוליבר

האלבום המלא של דניאל בפייסבוק 

 

 

~~~~

כך יוצרים איתי קשר:

daniell.lailah@gmail.com

052-2596990, 077-9305070

האתר של דניאל לילה 

~~~~

להיכל התהילה של צלמי האוכל הישראלים

~~~~

.

קטגוריות:: Featuredעושים כבוד לצלמי האוכלצילום אוכל

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (3)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

  1. מאת שירי:

    כל הכבוד! הצלם המוכשר ביותר.

  2. מאת משה:

    הצלם בשיתוף חתונה בחורף שיווק ופרסום עשו עבודה מצוינת.

  3. מאת אורנה:

    מוכשר מוכשר , צילם אותנו לכתבה לפני ארבע שנים והיה מקצועי ועם יחסי אנוש מדהימים. הכתבה צולמה אצלנו בבית לכתבה עבור על השולחן וממש לא הרגשו חדירה לפרטיות…. יצאנו מוצלחים ויפים. בקיצור מוכשר מוכשר

השארת תגובה