סיקריקית אני מדברת אליך! וגם עוגת קוקוס-פרווה-מטמטמת

את השבת ביליתי בזיפזופ בין פסטיבל שירי הדכאון שפיזמו קותי והקפרא ובין השירים היפים של 103 שמחליפים את הפזמונים של נתן זהבי בקדושת מגל וחרמש ולהקות צבאיות מדי שבת וחג. יכולתי להשאר על 103, אבל אני מכורה למושב הליצים של קופרמן.

תוך כדי בהיה בכלואים, יש לי כל מיני הרהורי "ברומו של" על הבחירה של ליצני האח הגדול הפעם. לא הביאו אף ערבי הפעם. אנחנו מספיק משוסעים ביננו שלא צריך להכניס ערבי שיסיט את הויכוחים לשתי מדינות לשני עמים. בכללי, האח הגדול נראה כמו רחוב בבית שמש. יש שם הכל. סיקריקיות, אמא-טליבניות, ספר-הומו-שמור-שומר-מסורת-בשוויוויה, קומץ אוהדי בית"ר וגם כמה שמאלנים שבאו להפגין נגד יריקות.

לא יהיה סקס בעונה הזו. שיהיה ברור. מחיצת ריסים בלתי חדירה עומדת בין המסעדן וציידת הארנקים. אבל עד סוף העונה כולנו נדע בעל פה את ברכת המזון, ברכת הנקבים-נקבים וגם איך עושים שחור. האמת שאני שמחה, בעיקר כי כל יום אני לומדת משהו חדש. סקס אני כבר יודעת, כמעט על כל צורותיו, אבל ללמוד דברי תורה מידי הרבנית-סימון והרבן-יקותיאל, זה כבר משהו אחר.

חוץ ממבחר שירי דכאון של אסירים ואסירים בפוטנציה שהטעימו אותי קפרא ונציג "הקומץ". למדתי מקותי שצריך למשוך עוד קצת את השבת בשביל החברים בגיהנום. "בגיהנום סבבה בשבת" מספר קותי "יש אוכל טוב ומכבים את האש. אז אם אתה מושך את השבת עוד קצת, נגיד איזה חצי שעה לא יותר, אתה חוסך מהם כאבים וחרא…". אני מבחינתי מוכנה למשוך את השבת עד יום שלישי ולהתחיל אותה מיום חמישי. לא בשבילי, כמובן. בשביל החוטאים בגיהנום.

מהרבנית סימון ונושאת כליה זיוה, טוקבקיסטית במשרה מלאה באזרחות וע. אמא טאליבן בבית למדתי מהו הגורם לעליה הגדולה מרוסיה: "מזל שנכנסו הרוסיות, הם עזבו קצת את היהודיות" היא מתייחסת לערבים שחוטפים את בנות ישראל הכשרות אל הכפרים.

בכלל, מהרבנית ברוריה סימון, שהחליפה את הענטוז לצלילי שיריו של זהר ארגוב בחכמת הזהר הקדוש והנורא, אני לומדת ים של דברים, כי היא באמת מבינה בכל. הידעתם שבגהינום כל אחד נראה כמו חטאיו?! מי שגנב מסתובב שם קבוע עם יד על המצח ועוד שתיים בעורף, אחד שעשה "עין הרע" יחתום בכניסה לג'הנם על עשרים עיניים, כמנין המנחוסים שפיזר סביבו.

מענין מה זה אומר על מי שמסתובבת בימים כתיקונם עם מטאטאי רחוב במקום ריסים. מענין מה היא עשתה שמגיע לה כל הטוב הזה ועוד בגיהנום של מטה. "הם יהיו מעוותים מרוב חטאים" מזהירה הידעונית, ובחטאים היא מבינה, אבל ישר נותנת לעצמה הקלות. מסתבר שלגהינום מגיע רק מי שרצח, הכה את אשתו או את ילדיו. מענין מה הדין של אמא-טאליבן שגיהצה את הילדים שלה ועל איזה סעיף ברי תשחרר את הצדקת הזו מהגהינום. אתם בטח שואלים את עצמכם איך ברי סימון יודעת. נו, זאת ראתה הכל. גם מה שלא צריך. "הכל בדוק! וכתוב בזהר הקדוש!".

המערכת החרוצה של וואלה עשתה מעשה ומצאה את מיטב הקטעים בזהר הקדוש של אבנרי. אל תחמיצו!

את ברי סימון אני מכירה מזמן. עוד מהימים ש"העולם הזה" היה ה"זהר הקדוש" שלי. בניגוד לאמהות של דודו קפרא, קותי ואביבית, שהסכימו לילדים שלהם לראות את "טיפת מזל" ו"המובטל בטיטו" בלופ, אמא שלי אסרה עליי לראות סרטים של זאב רווח ויהודה ברקן. "פרחיידה" היא קראה להם, לכן ראיתי אותם בגניבה בבתים של חברות. זה לא הספיק לשינון ולמידת מונולוגים שלמים ועילגים בעל פה. אבל גישה למכמני "רחל המרכלת" היתה לי חופשי חופשי ואייטמים על אולסי פרי, פינצ'י מור, אנאבל טמיר ותמי בן עמי גדשו את עולמי. כן, וגם מקומה של ברי סימון, רקדנית הבטן הכי כוסית שקמה לנו פה, לא נפקד. להפך. היא היתה שם בדיוק במרכז, על השולחנות, בלבוש חוה אמנו, רק עם פאייטים.

הר הבית וסלע המחלוקת בבית הוא כמובן המטבח. מי יבשל מה? באילו כלים? האם יוסי בנידה והאם הופרשה חלה כדין? שמחה וששון. בימים כתיקונם אני תוהה אם הייתי שורדת שואה, בימים בהם משודרת עונה של האח הגדול אני מעבירה את תהיות שלי נ.צ. האם הייתי שורדת שלושה חודשים בבית האח? חודש? שבוע? יום? אין מצב! אף לא דקה.

למה? כי השכנים אינם טובים בעיניי.

ובכל זאת לרגל המאמץ המלחמתי וקירוב הלבבות, אפיתי עוגה שאפשר להעביר איתה שבוע בכייף. מי יכול לאכול אותה? כולם! שומרי נידות ושומרי כשרות, בעלי תוספות ובעלות תוספות שיער, חוטאים גמורים וצדיקות גומרות, ערבים-לייט וערבים לשעבר, שמאלנים וזיוות, יושבי שער 5 חברי הקומץ, עיוורים וחירשים, שאינם יודעים לשאול ושאינם יודעים להתנסח. כולם. שוו בנפשותיכם! עוגה שהיא גם פרווה וגם טעימה, עוגה אחת שהיא מדינה אחת לשני עמים, עוגה שהיא הר הבית בידינו. ירושלים של זהב ובית השמש העולה.

ובבנין נוה אילן ננוחם.

עוגת קוקוס וקרמל

(לשתי תבניות אינגליש קייק)

מצרכים:

 • כוס שמן
 • כוס וחצי סוכר
 • 4 ביצים
 • 2 כפיות תמצית וניל
 • 2 כוסות פתיתי קוקוס
 • קופסת חלב קוקוס
 • 3 כוסות קמח תופח
 • כוס אגוזי מלך קצוצים או שקית פתיתי שוקולד קרמל (לא חובה, אבל כדאי)

וכך תעשו:

1. בקערה גדולה ערבלו את השמן והסוכר והוסיפו את הביצים אחת אחרי השניה ואת הוניל.

2. הוסיפו תוך כדי ערבול את פתיתי הקוקוס ואת חלב הקוקוס.

3. הוסיפו את הקמח וערבבו היטב.

4. הוסיפו את אגוזי המלך או את פתיתי השוקולד.

5. שמנו את התבניות, שיפכו לתוכן את הבלילה.

6. אפו בחום בינוני כ-45 דקות, עד שהעוגה יציבה וקיסם הננעץ במרכזה יוצא כמעט יבש.

7. מברכים את אלוהים או את מי שבא לכם על כל הטוב הזה.


כשרות, כשרות, אבל כדי שהיאוש יהיה יותר נוח, אתמול בערב, עמד מוריד הגשם ובחש והינדס את המנה שגרמה לי להתאהב בו, מלאה חטאים וחמאה כחול אשר על שפת הים. אם תראו אותנו בגהינום של מעלה מתרוצצים עם זנבות של שרימפס על הפרצוף וזרועות תמנון משתלשלות מהאזניים, דעו שזה בגלל חיבתנו לשרצים.

 

ונסיימה בזמר:

"לֹא אָמוּת כִּי אֶחְיֶה וַאֲסַפֵּר מַעֲשֵׂי יָהּ"

 

.

.

עדכונים על כל הפוסטים החדשים, כל המבצעים וכל ההטבות הבלעדיות לחברים של בייגלה – חינם ישירות לתיבת הדואר שלך.

דואר אלקטרוני *


.

קטגוריות:: Featuredהאח הגדולטלוויזיהכללינעמה פלדעוגות

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (16)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

 1. מאת שירה:

  פעם ראשונה שלא הבנתי על מה, או יותר נכון על מי את מדברת. מי אלו כל האנשים האלו שאת " מכירה" כל כך טוב?

  אגב, ראית את זאב רווח ב " סוחרי הגומי" למשל? או שזאב
  רוו לעולם שווה " פרחייאדה"?

  טוב נו, הבנתי שאלו דיירים בבית ה"אח הגדול" , אבל זה מעניין? באמת?

  • מאת amit cohen:

   הסרטים של זאב רווח רדודים עילגים ופרייחיים. אז מה אם הוא שחקן טוב?

   • לא כל סרטיו כאלה, וגם אלו שכן הם לדעתי קומדיה במיטבה.

    גם אם הדמויות בראי הזמן נתפסות כלעג לדמות הגבר המזרחי הצעיר מהשכונות, בסופו של דבר כולם נהנים ורואים את עצמנו בדמויות, גם הפרסי הקמצן, גם האשכנזי המתיימר והנלעג, וגם הדודה חסיבה שעושה קולולו וצוחקת.

   • מאת שירה:

    לא יודעת, לי באופן אישי חשוב אם האדם שחקן טוב וגם בסרטים "פרחיים" צריך לדעת לשחק,והוא כאמור גם שחקן בהצגות רציניות (לדעתי חנון לוין רציני, אבל שוב, זו רק דעתי ) ובעצם לא על זה הפוסט:)

 2. מאת ניבה:

  במקום הרבנים הייתי מוציאה את השתיים מיד מבית האח הגדול
  הן מוציאות שם רעעעע לציבור שלם. לא מייצגות אותם בכבוד!!!

 3. מאת שמעון:

  הייתי יכול לחשוד שאת רדודה ומטומטמת
  כשאר הצופים באיחס הגדול.
  אבל אז שמת שיר
  ראיתי את חבורת בימות בשנות ה70 בכמה מופעים שכמותם לא ניראו עד אז. כמעט איכזבת אותי אבל אז תיקנת…
  אשמח לדעת מה הקשר שלך לשיר ואיך מצאת אותו?

 4. מאת לירי:

  הרגת אותי

 5. אוהבת מאוד את העוגה הנהדרת והכי אוהבת את הכתיבה שלך.

  מגי

 6. מאת לבנה שמש:

  סקירה מדויקת של משתתפי האח שנון ומצחיק
  שאלה- מה חטאתי שאני לא רואה את המצרכים???????????????????

 7. מאת תחיה שירן:

  זה לא חדש, אבל חייבת לומר לך שוב: את כותבת נהדר.

 8. מאת דלית:

  העוגה ניראית מדהימה. מתכוונת להכין אותה בהזדמנות הראשונה.
  אפשר לקבל גם את המתכון למנת השרימפס בחמאה?

  תודה ויום מקסים.

 9. מאת פרידה:

  מה אגיד ומה אומר כל כך נהניתי לקרוא את הרשומה הזו את ענקית נעמה!!!

 10. מאת מירי:

  היכן את קונה קוקוס גרוס גס?

 11. מאת נעמה פלד:

  קוקוס גס ממותק ניתן לקנות בספייסס. את שלי קניתי בסניף התל אביבי.

 12. טוב, לחלוטין חידשת לי בעניין של האח הגדול, כי את ברי סימון אני "מכירה" כרקדנית בטן, בחיים לא הייתי מאמינה שהרבנית הצווחנית הזו מהאח הגדול שראיתי חמש דקות יותר מידי כששהייתי בהמתנה לרופא שיניים זו אותה אישה… את באמת מצליחה לצפות בזה?… העוגה נשמעת הורסת לחלוטין. אני אנסה אותה ממש ברוב כי עוגות שמערבבים הכל ביחד ושופכים לתבנית אינגלישקייק אני הכי מחבבת. ועל קוקוס אני הרוסה :-)שבת שלום מותקית }{

השארת תגובה