שָלְרָם וחומוס נצרתי, איך מתחנפים לאישה וכוכב חדש בבייגלה

הנשק הסודי של הגברים החכמים

 | 23 דצמ', 2011 | תגובות 7

"מה אתה שם בכדורים?" שאלתי את אמיר ,השף השוודי/עירקי של גדרה 26, כשהתמוגגתי לפני שבוע מכדורי הבשר השוודיים שלו. לכדורי בשר כאלו ערגתי ב 15 השנים האחרונות, מאז שביקרתי בפעם האחרונה באיקאה של לונדון. תוך כדי אכילתם של הכדורים הנהדרים של אמיר נזכרתי שהייתי קונה אותם באיקאה ואחר כך משחק איתם בבית עם כל מיני רטבים.

"פלפל שחור, מלח ובצל ופירורי לחם שאנחנו עושים בעצמנו מחלות" היתה התשובה.

"אני הולך לעשות אותם או-פואברה" הודעתי לו. לפחות שתהיה גניבה לאור יום.

*

הכנאפה האל-מוכתרת של נצרת

 | 25 דצמ', 2011 | תגובות 4

הגבר והאישה מסכימים לכל מה שהבחורה תגיד, היא צריכה לכתוב על האוכל והם גם יזמינו אותה לארוחה, כי הם יודעים, הם יודעים הכל.

הם גם מחכים בסבלנות שהיא תצלם כל מנה כמה פעמים, עד שייצא הכי יפה שהיא יכולה. הוא גם מנסה לעזור לה, כי הוא צלם נהדר. הם מתאפקים לא לגעת במנות ושואלים אותה אם רוצה עוד משהו, רק שתהיה מרוצה. הם מזמינים חומוס. אף אחד מהם לא באמת אוהב את זה, אבל היא אמרה להם שפה הכי טוב בעיר. הכי טוב.

גוני קוסמת

 

 *

חנוכה בסימן לֶפֶת מעלפת

 | 26 דצמ', 2011 | תגובות 10

שלְרָם
שלרם הוא מעדן לפת מתוק מהמטבח העירקי, שנהוג לאכול/לשתות בימי החורף הכבדים. יש המבשלים את הלפת לבדה עם שקיקי תה, סוכר או סילאן, במשך שעות רבות באש נמוכה, ויש המבשלים אותה רק עם שקיקי תה חזק ללא הסוכר. יש המבשלים על פלטת השבת למשך כל הלילה לקבלת צבע חום עמוק מבלי הצורך שבשקיק התה.

החלטתי לקחת את המתכון המוכר לי ולתת לו תיבול מעט שונה ומפתה יותר, כזה שמזכיר ולא בִּכְדִי את הצ'אי ההודי.

פורמלג מחזירה אהבות

 

*

הדרת "איכס" על אוכל לא כשר, מישהו?

 | 27 דצמ', 2011 | תגובות 19

עדר. זה מה שאנחנו. עדר שמחרים כל מי שחושב אחרת ומביע את דעתו. עדר שאומר "בכל מחיר" על עיסקת שליט, ואוי למי שיעז להגיד של"בכל מחיר" יש מחיר. עדר שנוהר לככר וקובע אוהלים, ואחר כך בוכה שסוגרים ערוצים. עדר שמזדעזע בחרדים יורקים אבל לא חושב לרגע שאמא של נעמה הקטנה ירדה מהפסים כשחשפה כך את בתה. שימו לב כמה מהדברים שציינתי עברו לספסל האחורי.

נעמה מתבאסת

*

משלוח מהקופי בר, ציפינו ליותר!

 | 28 דצמ', 2011 | תגובות 12

"אמרת שהמקרר מפוצץ!" היא אמרה בעודה מסתכלת לתוך המקרר שלי. הוא כמו צדפה, המקרר שלי: אפשר להצמיד אליו את האוזן, אלא שבמקום לשמוע את הים, שומעים צלילים של רוח חרישית וקול עורב הקורא מרחוק. והתוכן תואם את הסאונד-אפקט: שיממון וריק.

אולם גבר מודרני אני, וידעתי מה עלי לעשות. האשמתי אותה: "את לא מבינה כלום!" (התחלה מבטיחה) "את לא יודעת להסתכל על מה שיש במקרר ולראות איך אני אכין ממה שיש בתוכו ארוחה נפלאה!" המשכתי, צובר בטחון: "תני לי. אני אדאג לך". ניגשתי בחזה נפוח אל המקרר, והסתכלתי את תוך התהום. התהום, מצדו, עמד בצד שלו בהסכם והסתכל עלי בחזרה בתחפושת של גזר מדובלל, וסאבי שהתייבש וחצי פחית כרוב כבוש.

אייר נותן סיפתח

*

המלצות על קופונים שווים, חברי הקהילה כמבקרי מסעדות והמתכונים שלכם

 | 29 דצמ', 2011 | תגובות 3

הרעיון שלי  הוא לנסות ולברור כמה הצעות בודדות מכל מבול הקופונים שנוחת עלינו כל בוקר. הרי אני מבין במה טוב ומה חארטה ואין דרך שאני לא מזהה אם ארוחה שמוצעת כ'חוויה' היא מנופחת או הוגנת.

את ההתרשמות הפרטית שלי אעביר לקהל של בייגלה. יהיה לכם עוד כלי בדרך לחיסכון.

דודי משתעמם?

*

והסקר השבועי של בייגלה

 

קטגוריות:: השבוע של בייגלהכללי

אודות הכותב:

RSSתגובות (0)

Trackback URL

השארת תגובה