מוסוליני אחראי לרצח העם היהודי (אחת שיודעת)

לא מזמן צלצל הטלפון שלי ומעברו השני של הקו אמרה מישהי בקול נמוך ובמהירות "פאן פאן פאן". מיד הבנתי, זו הייתה ססמת גיוס למשימה חשאית שעל טיבה עוד לא עמדתי. הסתכלתי על הספה לראות אם השלט נמצא שם והתיישבתי באחת, נכונה למערכה. הקול הנשי לא הוסיף עוד דבר, רק יום, שעה וערוץ. סומכת עלי שכבר אסתדר לבד מעבר לקווי העוני.

מכיוון שהכי טוב לעבוד בצוות, זימנתי למשימה את ש' חברתי הטובה והוותיקה. ש' ואני מהוות ביחד חוליית מחץ של מודיעין קרבי. ש' לא הלכה למוסד רק כי שמעה שלא מתלבשים שם יפה, אבל פרט לזה, יש לה חושי אבחנה וקליטה מהירה שלא היו מביישים את מאטה הארי. התקנתי ארוחת ערב זריזה ממה שהיה בבית והדלקנו את מכשיר העברת המסרים. כפי הנראה יש פה צופן חשוב שעלינו לפענח. אחזתי במחברת החומה שלי והתחלתי ללקט פרטים. ש' זקפה אוזניים. אנחנו עובדות ביחד כמו מכונה משומנת.

האויב שיגר אל המסך דמויות של שש נשים, יתכן שאחת מהן גבר, אנחנו עוד בודקות את המידע. רוב הנשים רזות מאוד ונראות מטופחות. על פני רובן הבעה מתוחה. ש' אומרת שבמקום שממנו הן באו, כל הנשים נוקטות בהבעה מתוחה, אולי מפני הסכין המרחפת מעל ראשן. בחלקו הראשון של השדר, נראו שתי נשים רווקות. שאר הנשים חפרו להן על רווקותן. מיד הוקל לנו, אנחנו מבינות, זו תכנית שההורים שלנו יצרו ובשיעור הזה כבר היינו.

אחת מהרווקות צעירה וביקורתית, חשפה אמת מזעזעת שטלטלה אותנו: "זה שאני יפה ואטרקטיבית, לאו דווקא  אומר שאני מאושרת". החזקנו אחת את השנייה כדי שלא נתעלף. זה לא מה שסיפרו לנו עד עכשיו. והשנייה סקסית ומאוהבת. בעיקר בעצמה. בצניעות המתבררת כאופיינית היא מתארת את גבר חלומותיה -  גבר יפה, מצליח, כריזמטי, חסון וגבוה, ממש כמוה, היא אומרת ולוקחת תנופה כדי לזנק ולשבת על כיסא הבר.

בבר שבו היא יושבת כדי לחפש את האיש הבדיוני הזה, אין מראה ולכן, לצערה, היא נאלצת להסתכל על אנשים אחרים, כלומר גברים. אחד מהם אפילו פונה אליה. ש' צופה "היא תזרוק אותו, הוא סוכן ביטוח". דקה אחר כך אומרת האישה שאין לה עניין בסוכן הביטוח. הוא לא עשיר כמוה.

אנחנו נותנות עוד ביס ומתחילות להבין, הנשים האלו בעלות ממון. התחושה מתחזקת כשאישה חיוורת ושדופה נכנסת לחנות בכיכר המדינה כדי לבחור שמלה באלפי דולרים לקראת אירוע נוצץ, קומזיץ. נראה שטעינו, איזה עשיר עושה מדורה?

אם קר להם הם מצווים על הפיליפיני שישליך את עצמו לאח. גירדנו בפדחותינו בעניין. מי הן הנשים האלה? מדוע מראים אותן במכשיר השדרים הלא מפותח הזה, מה הקשר ביניהן ובעיקר, מיהם שולחי המידע ומה הם מנסים להגיד לי?

ההתרחשות עוברת לבית עצום שבחצרו בריכת שחייה, ולידה דולקת מדורה קטנה. הנשים מתכנסות ליד האש. הן רעבות מאוד וכל מה שיש להן לאכול הן נקניקיות לא עשויות ואיפה לעזאזל התאילנדי ששוב פישל ולא בישל? הוא כבר בטח זרק את עצמו לאש מרצון.

המומות מהתקרובת הדלה, מהעובדה שיש באמת פריט מזון לידן ומהצורך לחמם את המזון לבד במיקרו המוזר הזה הן מחליטות במפתיע לא לאכול. נראה שהן עומדות בהחלטה הזו מאמצע שנות השמונים. יתכן שהן צמות ממניעים אידאולוגיים, הן בכלל מבכות את השלום עם מצרים, שעשה ההוא, נו, איך קוראים לו, בן גוריון? עם הנשיא של ההם, פרעה, בהשפעת הלחץ של ההוא, הפשיסט ההוא מוסוליני, שאחראי לרצח העם היהודי.

הבנו!

הן קובעות את ההיסטוריה מחדש. הן באמת עשירות.

בינתיים אנחנו, בסדרה שלנו הפרטית "מעוקלות", כבר הגענו שבעות מאוד לשלב הקינוח. אנחנו קצת מרחמות עליהן, כי הרי קושי נוראי הוא להיקלע לערבות סביון בלי אוכל. לא! הסתכלנו זו בזו במבט קר. אסור להיקשר לנושאי המסר, זה יזיק לריגול, יטשטש את חדות המחשבה. ש' שעשתה קצת שיעורי בית, אמרה שצפתה בסתר באנשים טובי תפיסה שצפו בנשים האלו וצחקו. לא הבנו מה מצחיק ולמה לצחוק על מישהו אחר בזמננו היקר והפנוי.

לא, לא יכול להיות שזה הקוד המוצפן, חייב להיות כאן משהו מורכב יותר, כי הרי מי ישתמש בשש סוכנות רק כדי להגחיך אותן? עד לרגע זה לא פתרנו את התעלומה. ש', שלבה נכמר על הנשים הגוועות ברעב, הציעה שאתקרב אליהן, אתחבב עליהן ואקח אותן אחת אחת לאכול. בזמן שיעלו קצת בשר על העצמות, אולי נצליח להבין.

קטגוריות:: Featuredגוניכללימעושרות

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (23)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

 1. מאת ELDAD MISCHARI:

  לא רואה את התכנית הזו, אבל בעקבות התיאור אני מקבל את הרושם שאף אחת מהן לא פולניה. פעם הדר פולני היה נחשב. היום כבר אין "לא באים לארוחה רעבים כדי שלא יחשבו שאין אוכל בבית". בבית שלהן בטח המקרר מלא. סביר להניח שבבקבוקי שמפנייה מקוריים ובקוויאר. טוב לדיאטה, וכאשר שיכורים אפשר להבין ולסלוח כאשר מדברים שטויות.

 2. מאת דנה ב:

  ניקול אולי אשת עסקים מוצלחת אבל…
  היא ישנה בשיעורי היסטוריה.
  אני אוהבת "מעושרות" בניגוד לדיעה הרווחת זה בידור טוב להמונים
  ויעיד על כך הרייטינג המרקיע שחקים.

 3. מאת sharon:

  i don't know what you are talking about, because here in london all we hear and see all day is how this time next year we are going to be even poorer and hungrier. but this post is fantasticly funny and well written. x

 4. מאת עמית כהן:

  כולם רואים ולא מודים.
  עכשיו יש עוד סיבה טובה לראות – גוני.

 5. מאת אביבית:

  וגם אף אחד לא סיפר להן שהנקניקיות מגיעות מבושלות?
  לחמם זה מספיק טוב ואין צורך לזייף כאבי בטן.

 6. מאת ציפי:

  גם אני ראיתי את הפרק בו מדובר.
  אף אחת מהמשתתפות לא ניסתה להעיר,להאיר או לתקן את האמירה שחזרה על עצמה לגבי מוסוליני ומיליוני היהודים שהרג.
  אף אחת מהן לא היתה בשעור ההיסטוריה הרלבנטי.
  יש שם הרבה קטעים הזויים אבל,
  יש אנשים שחיים כך. כנראה שרובם בתל אביב.
  לזכותן אולי אפשר להגיד שאת החלק האינטלקטואלי שבהן אולי מורידים בעריכה.
  אנחנו באמת צופים רק בג'יפה שמצופה בזהב ואבנים יקרות.

  • מאת נעמה פלד:

   ואולי הן ידעו אבל חתכו את זה בעריכה? זה הרי לא שידור חי. תפקיד ההפקה להקצין, ליצור זעזוע, פרובוקציה או שיח ולא להיטיב עם הכוכבות.

 7. גוני, את ענקית!!!
  אני לא מצליחה לראות כזו תכנית מההתחלה עד הסוף, אולי בזכותך אצליח.
  אני לא צופת טלויזיה אדוקה אבל מאוד שמחתי שכששאלתי אתמול: "מה יש היום בטלויזיה שאני אוהבת?) וענו לי שיש את חבורת הנשים המשעשעות הללו.

  אחרי שקראתי את דבריך, גוני יקירתי, אני נהנית עוד יותר!

  מחכה לשבוע הבא בכיליון עיניים!

 8. מאת חלי:

  אז התפנה לי קצת לי זמן..לפני עספור המוצלחת בשעה 22:00 ערוץ 3 בהוט..וצפיתי בחבורה "המעושרת" לצפיה הצטרף בני הצעיר, בן ה-14 ושאל אותי "אמא..מה זה? למה משדרים את זה בטלויזיה בכלל?" …לדעתי..הוא סיכם את כל מה שאמור להאמר.
  אותי – התכנית מאוד מצחיקה,עילגות לשמה.

 9. מאת יוחנן:

  יש גם מעושרים?
  למשל האקס של עגבנית הרי שגמר פקולטה במעשיהו מה שמו? האם הוא שם גם קבנוס במיקרו המוזר עם תפאורה מלהטת או מלעיטה? ובכלל אני לא קולט אבו דאבי ולכן אני לא מעודכן
  גוני בבקשה אל תזניחי את המגדר החלש ותני תאור טוב מדי פעם.
  שאפו

 10. מאת גוני:

  יוחנן, זו תגובה מצחיקה מאוד, אני לא אזניח אתכם יותר, מבטיחה להשתדל. סיגל בן-נון, sharon ועמית כהן – תודה רבה.

 11. מאת אורן:

  היי גוני
  כפריק של כתיבה טובה ושנונה וכניראה בעל חוש הומור מהסיגנון שלך, רציתי להגיד לך פעם תודה על כתבותיך המעניינות ובעיקר המשעשעות.
  כבר ברכתי בעבר יותר מפעם את אבא (אנחנו מכירים יותר מ 48 שנים) על הכישרון המבורך שהעביר לך בירושה.
  הוא בנאמנות רבה מעביר לידיעתי כל בייגלה חדש שיוצא לאור. אל תפסיקי גם אם את מגיעה לניו זילנד.
  אורן

 12. מאת גוני:

  אורן, תודה רבה. נעים מאוד לשמוע. הייתי בניו זילנד לפני יותר מעשור, אתה מתכוון כנראה לאחותי הקטנה שנמצאת שם עכשיו.

 13. מאת שירי:

  הסדרה הזו- הנאה צרופה! ממש משתדלת שלא לפספס אף פרק.

  קומדיה של.. (להשלים לבד)

 14. מאת יעל:

  גוני, את נהדרת!
  בהחלט הצלחת להעלות חיוך על פניי :)
  אגב, באחד הפרקים צילמו את כמות הנעליים שיש לאחת המשתתפות אני מוכרחה לציין שכמעט הזלתי דמעה חח

 15. מאת אסתר:

  גוני גוני הפעם באת מבית הילל.. מה יתכן שאת כה מרחמת על האומללות הניבטת ממדורת חייהן השוקעתתתתת?

 16. מאת גוני:

  יעל – תודה :), מאחלת לך כמות נעליים שלא תבייש את אימלדה מרקוס, אם זה יסב לך אושר.

  אסתר – אני מודה שקשה לי עם קונספט שבא להגחיך ולגרום לאנשים ללעוג על אנשים אחרים. נכון שאם כבר צוחקים, מוטב לא לצחוק על אוכלוסיות חלשות, אבל למה בכלל לצחוק על האחר, כדי להרגיש טוב יותר עם עצמנו? למה לשים נשים בעמדה שבה הן כה נלעגות? אין בזה טוב לדעתי.

 17. מאת מיכל:

  הו גוני,
  כמה משוכלל התא המחתרתי הקטן שלך ושל ש',
  וכמה מבוזבז. אבל אני מתנחמת במחשבה
  שיום אחד יחפרו בהררי הזבל של התרבות שלנו
  ובתחתית, ממש במיץ, ימצאו גם את הדברים המושחזים שלך,
  וידעו, שלא הכל היה כאן כל כך נורא…
  תחזיקו מעמד,
  העם זקוק לכן,
  נואשות.

 18. מאת עמיחי תמיר:

  כרגיל את מצחיקה! ואני משעמם!

 19. מאת veredgy:

  התוכנית הזו היא מסווה לתוכנית חינוכית, עזרה סוציאלית, ומילוי חסכים.

  מה יותר כיף מלהתבונן בשש נשים עשירות ויפות פחות או יותר, בכל הפאר והעושר המקיפים אותן ו- לא לקנא בהן אפילו לרגע?

  מצד שני אולי זו מזימה של הטייקונים שנפסיק לתקוף אותם, כי תראו איזה מסכנים הם, מה יש להם בבית?

 20. מאת מיכל:

  אף פעם לא ראיתי את התוכנית אבל אני חייבת להודות שעכשיו אני קצת מסתקרנת

השארת תגובה