עודף מחמישים: קובה וסמבוסק ונימני מלך ישראל!

בס"ד

לכבוד: בייגלה

הנדון: פלצנות יתר וצדק קולינרי

דודי ונעמה שלום רב!

תסלחו לי שאני פוגע לכם בכבוד. באמת אין לי התכוונות לחטט לכם בכיס. שתהיו בריאים, תעשו מה שאתם רוצים במה שחילק לכם אלוהים. אני למשל לא אומר שום מילה גם לבחורה שהולכת עם כל הפרונט בחוץ. זה מה שחנן אותה הטבע, זה החלק הטוב שלה, אז היא מראה את חסדיו של אדושם, כי רבים הם, שיהיה בריא. החיים כמו חלון ראווה, תראה מה שיש לך, אולי כזה בדיוק צריך מי שעובר מולך.

אבל שוב, בלי להעליב ובכבוד רב, נראה לי אתם לא חבל לכם על הכסף שלכם. אתם או שיכורים או שפיצחתם את השיטה ויש לכם איזה מטע סודי שאתם קוטפים בו את הדולרים או איזה חלקה שאתם זורעים בה חצי שקל והוא מצמיח שיחים עם מטבעות של חמש שקל. צלעות ב150 שקל? אין מה לדבר או שיכורים או מפגרים. אבל אני, אזרח איכפתי, לא אוכל לבד, למרות שכולנו מתים לבד ותשימו בצד את כל האגדות שהלבישו לכם על האוזניים כל השנים. מתים לבד! זקנים! חולים! בודדים! במסדרונות של הבית חולים במקרה הטוב ובאיזה חושה נטושה ליד התחנה המרכזית במקרה הגרוע. ככה זה בחיים. רק אם אתה זקן בן מיליון ויש עליך איזה בוחטה של דולרים וירושות, בחיים לא תאכל לבד, גם אם תרצה. להפך, לא יתנו לך מנוח עד שתהפוך למנוח. כל המלכות יופי של ישראל יבואו לאכול איתך וגם להאכיל ולהחליף חיתולים, אם צריך. ככה אני אומר לבן פורת יוסף שלי מהבוקר עד הערב. תהיה זקן עשיר, זה המטרה שלך ואם אתה חכם, אתה יכול לעשות את זה בשיפוצים או באינסלציה.

הנה עוד עיצה ממני, בחינם. תאמינו לי, תעזבו אותכם מהחלומות על בנים עורכי דינים, תלמדו אותם לתפוס ביד מקדחה ומפתח שבדי. יותר מדי הייטק יש בעולם ופחות מדי מי שיתקן את השירותים. זה לא שמצאו איזה תרופה לחירבון ושהעולם מפסיק להיות מלא חרא. כולם מייצרים חרא, הייטקיסטים, עורכי דינים, רופאים, רבנים. כולם. בתקין פעמיים ביום, אם אין לך עצירויות, שלא נדע ושתהיו בריאים. את כולנו ברא אדושם נקבים נקבים חלולים חלולים, והוא ידע מה הוא עושה, אחרת כל החרא היה מצטבר לנו בפנים ולא היה לנו מקום למחשבות טובות. בקיצור, מה שאני מנסה להגיד שתורידו את האשה שלכם מהחלומות שלה על בן רופא, למה לא יוצא מזה שום דבר טוב. תאמינו לי, כולכם תתקעו בהפגנות של חננות מול בית אריאלה. רופאים לא מבעירים מכוניות, פה זה לא מוסררה ואף דוקטור הוא לא צ'ארלי ביטון. נמרים של נייר וגם עייפים, שיהיו בריאים. למי יש כוח להפוך שולחן אחרי משמרת של 72 שעות רצוף? אני אפילו דף לא הופך אם אין עליי 8 שנות שינה מטכ"ליות. פלא שלרופאים יש כתב חרטומי מצרים? איך יהיה לך כתב יפה אם אתה לא רואה בעיניים?

א'-ב' בחינוך זה להוציא את החינוך מהאמא שמכניסה לילדים לראש רק שטויות. הכי טוב מעשי. כמו פעם שלכל אחד היה מקצוע. זה נגר, זה סנדלר, זה אינסטלטור, זאתי תופרת או מבשלת או מורה. אם אני הייתי שר החינוך ישר הייתי מכניס את השיעורי נגרות לבנים והשיעורי תפירה לבנות. שיצאו החוצה אחרי 12 שנות לימוד יודעות לעשות מיכפלת ולא רק שורות בשירותים. כל המקצועות החדשים האלה רק עושים לאנשים התבלבלויות. מה זה מאמן לזוגיות? אני לא נותן לאשה שלי להתאמן על אף אחד. מה שהיא יודעת היא יודעת, נסתדר עם מה שיש ונילמד תוך כדי ריצה. מה אנחנו צריכים מישהו שיזניק אותנו? הכי הרבה קצת ננוח מדי פעם, נסתכל על הנוף… כל ההתאמנויות האלו בזוגיות מאוד מעייפות. יותר טוב שתדאגו לנוח. קחו את האשה למלון באילת או בטבריה או שתחכו שלטורקים יצאו המחשבות הרעות עלינו והם ירצו ששוב נבוא להחליף להם ברזים במלונות שלהם. שניכם נחים בטן גב כל היום, אוכלים כמו מטורפים חופשי חופשי הכל כלול ובערב קצת ריקודים ולישון. לפני ההרדמות אתה מקבל "הכל כלול" מהאשה, שתהיה בריאה. קצת מוציאים אותה לחופש וכבר היא עושה כאלה התעמלויות על המזרון שלא בא לך לחזור לעבודה אף פעם. מרוב שהגוף מפוצץ בתענוג אין לך מילימטר במוח לחשוב איפה היא למדה את כל התרגילים האלו.

ולי יש הצטערויות על המצב בלי סוף. החלטתי לתת לכם רעיונות איך לחסוך את הכסף שלכם ולא לשפוך אותו על ארוחות לא משהו, שאפשר גם לאכול טוב ולא ביוקר וגם בעודף לקנות איזה בגד יפה לדפני ליף, שלא תעמוד כמו עניה על הבמה ביום שבת. בשבילה זה כמו בת מצווה, שתהיה בריאה ותזכה לבנים זכרים ולחתונה מקיר לקיר. ככה אתם גם אוכלים וגם קונים לה משהו חגיגי ללבוש. יש לי תופרת בשכונה שמהשאריות של השימלה תכין לה גם כובע, משהו יפה ובטוב טעם. עם איזה הינומה שאם יבוא החתן היא תהיה מוכנה. תאמינו לי, אני חושב על הכל. הכל בראש בשלוף, רק צריך שתקשיבו טוב טוב ותרשמו מה שחשוב, שאני לא ארגיש שאני מדבר סתם כאילו שאני מורה במשרד החינוך.

אחרי שלמדתם כמה דברים מאוד חשובים על החיים אני מביא לכם את המקום הראשון שיתן לכם עודף מחמישים שקל.

מכירים את הקהילות של הדר יוסף? יש להם שמה את כל הקהילות שכבר אין. אתם רוצים קהילת בודפשט? יש. צ'רנוביץ'? למה לא, בכבוד. לבוב, אודסה, ביאליסטוק, את כולם יש להם, רק צריך לדעת מה רוצים. לא כולם מתקבלות, רק קהילות שהיו בשואה. נגיד קהילת ניו יורק אין וגם קהילת קזבלנקה לא.

אתם באים לקהילת יאסי ונעצרים בול בפינה שהיא נעצרת לשיחה עם קהילת ורשה. יש להם מה לדבר בינהן למרות שאחת רומניה והשניה פולניה. אז מדברים באידיש או בידיים. אל תדאגו אני לא לוקח אותכם למקום של ממליגה או רגל קרושה. עדיין לא. היום נאכל קובה וסמבוסק ועוד יהיה לנו עודף לסדר את דפני ליף כמו שצריך. כל מה שסוכם, מילה של אלכס. איש של כבוד וערכים.

זה מקום שבו אבי נימני הוא מלך ותלוי ליד התמונה של הרב כדורי, אז אל תתחילו להיות גיבורים גדולים ולבוא לשם עם חולצות אדומות ועם צעיפים של שער חמש. אם אתם מהעצובים של שער חמש, ובדיוק היה דרבי ומכבי הפסידו, זה לא הזמן לבוא עם חולצה אדומה ולהיות שמחים. תשלחו מישהו אחר שיקנה לכם מה שאתם רוצים, גם ככה זה מעצבן שאתם שמחים, כי אתם טובים בלאכול את הלב והשמחה היא לא מסתדרת לכם יפה עם התווי פנים.

אתם קונים קובה בורגול מטוגן עם אחלה מילוי שבעולם. תקנו שתיים שלש, אל תתקמצנו על עצמכם בשום אופן. גם סמבוסק תקנו איזה שניים. הבצק דק והמילוי חומוס עם קארי, אתם ישר רוצים לאכול עשרה כאלה רצוף. יש שם גם שקשוקות, אבל אתם לא באים בשביל זה וגם אף אחד לא יפנה לכם מקום או שרפרף. כאן מתנהגים כמו "הקומץ" של בית"ר, רק אחרי שנה של ביקורים קבועים פעמיים בשבוע פלוס קעקוע של נימני על הלב פלוס הבנה מוסכמת שבמבט שאם נימני צריך איזה משהו, בסגנון כיליה, לב, וילה בסביון או משהו באיזור, אתם מוציאים את שלכם ונותנים לו בלי לשאול שאלות ובלי לבקש חזרה. נימני הוא המלך ואין בילתו ופה זה לא המקום להתווכח על זה.

באתי בצהריים, לא נתתי לאף אחד רמז שאבי נימני הוא לא המלך שלי ושאני בכלל אוהד מכבי יפו. על שתי קובה ושני סמבוסק שילמתי 24 שקל. אני לא רק מלמד, אני גם מיישם ומפנק את עצמי כמו שצריך.

איך קוראים לבוטקה? מישהו שם, לא מהוותיקים שלא מדברים עם אף אחד חוץ ממשפחת נימני, אמר שקוראים לזה "מזנון הצהובים". אז שיהיה "מזנון הצהובים". כמו שסיכמנו קודם, פינת רחובות קהילת יאסי וקהילת ורשה בהדר יוסף. זה לא השתנה מאז.

וגם ציון לשבח, חוץ מזה שהקובה עשר והסמבוסק תשע. על הקיר יש תורן עם דגל ישראל. חדש, מגוהץ ונוצץ. כל הכבוד ושכל העיריות ואתרי הזכרון ילמדו מ"מזנון הצהובים" יקחו דוגמא ויתביישו. למה הדיבור הנגוע על האתרי זכרון לחללי צה"ל וגיבורי ישראל? כי ברוב האתרים הדגלים ניתלים ביום העצמאות או ביום של השואה ומחכים שנה בשמש, בגשם, ברוחות ובאבק עד שיחליפו אותם. שנה שלימה הם תלויים קרועים, מלוכלכים ועלובים שאין לי מושג למה אנחנו באים בטענות לחמאס שקורע לנו את הדגלים בחלק האומנותי של ההפגנות שלו שאנחנו עושים אותו הדבר ולא מכבדים את הדגל של עצמנו. שאפו ל"מזנון הצהובים" שנותנים כבוד למדינת ישראל, לדגל ישראל, לקובה ולסמבוסק וגם לכיס שלכם ולא מריצים עליכם דחקות.

בכבוד רב.

אלכס בורתק

קטגוריות:: אוכל רחובאוכלים בחוץאלכס בורתקכלליעודף מחמישים

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (19)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

 1. מאת אמירה:

  אסור לקנא, נכון? כי אם היה מותר הייתי כל כך מקנאה בכשרון הכתיבה של אלכס, בחוש ההומור והיידע.
  שאפו, ואשמח לפוסטים נוספים.

 2. מאת Liliii:

  הרגת אותי!!!

 3. מאת motek:

  אני לא ממש יודעת לגבי צדק קולינרי ולא מומחית גדולה לפלצנות אבל יודעת שזה לא אוכל שהייתי מכניסה לגוף שלי בחיים

  זול ככל שיהיה…. הכל מטוגן אלפי פעמים בשמן, אפשר לראות את הנקודות השחורות על הבצק המטוגן מהשמן שטיגנו איתו בלי סוף ולא סיננו אפילו

  בכבוד רב
  הפלצנית

 4. מאת שלומית:

  כאוהדת הפועל עשית לי חשק בל יתואר..
  אלכ תבוא שוב!!!

 5. מאת סיגי:

  אהבתי את הכתיבה שלך בלי יותר מדי פלצנות עם חוש הומור ממש כיף לקרוא פוסט כזה זורם וקליל.. מקווה לקרוא עוד פוסטים שלך פה. עשית אותי מה זה רעבה עכשיו…….

 6. אלכס כותב נפלא, נהדר, מקסים, לגבי המקצוע: אולי תהיה עתונאי??

 7. מאת מוייש:

  בייגל׳ה רק מטוגן יש לכם בראש

  תן לי עוד מהשחור-שחור הזה , אלכס

 8. מאת מיה:

  משעשע וכל כך נכון…חוץ מזה שיש לי פינה חמה בלב לכל מאכל שמריח עירקי

 9. מאת גלית:

  אהבתי!
  גם הפלאלפל ממול נהדר!לפחות כך היה בשנות ילדותי..

 10. מאת ריקו:

  אני גר ליד ויכול להגיד רק זאת-

  שומר בריאותו ירחק

 11. מאת Tsvia:

  Hilarious!

 12. מאת עדי:

  נראה מגרה, ממול יש את פלאפל אצר- מומלץ

 13. מאת איתי:

  חברים,
  אני בן 22, אוכל שם מאז שהייתי בן 10 בערך.
  עם כל הכבוד לכתבה, השקשוקה זה ה-דבר העיקרי בכל הסיפור
  הקובה והסמבוסק זה רק מנה ראשונה, פיתה\בגט שקשוקה שתעיף לכם את הפוני לשמיים.

  אחלה של מקום
  פעם זה עוד היה השקשוקה של יהודה, עד שהם החליפו אותו
  אחלה חברה, אחלה אוכל חובה לבקר!

 14. מאת טליק:

  בראבו עלק
  אהבתי כל מילה !

 15. מאת טבחיקו:

  אלקס אתה צודק אבל צריך לספק את הפלצנים ובעיקר לקרוע להם את הכיס. פרנסה זה פרנסה מה לעשות?

 16. מאת רחל עיני:

  אין
  אין על הקובה והסמבוסק של העירקים!!!!!!!!!!!
  ועם תוספת של שקשוקה וסלט
  זה מושלם.
  אומנם לא אכלתי שם……אך מתארת לי את הטעם בפה……..
  מי צריך יותר מזה???טעם של עוד
  ואתה אלכס צודק..איתך בכל מילה ואות
  תביא עוד כתבות טובות שכאלו.

 17. מאת גרייס:

  אלכס אתה גדול.ממש כריש. הכי פטיש.

 18. מאת זה נורא:

  מי צריך המלצה לגועל המטוגן הזה ?עודף מ50 אבל לא מהקרדיולוג
  מאמר ילדותי

 19. מאת מיקי:

  אני גר בשכונה, האב ובנו ש"דחקו" את יהודה מהמקום [לפני 3-4 שנים] לאחר שנים שהכין שם עם אשתו שקשוקה הם שני חלאות אדם, האב אסיר לשעבר שהכה את כל משפחתו במיוחד את אשתו, הבן הוא ארס בהמה עם פה טינופת.
  שומר קיבתו ירחק
  ממש לא ברמה של בייגלה

השארת תגובה