בר מארץ היין – כשהנמל פוגש את הגולן

אמנם נפגשנו ליד השער הסגול כדי לאסוף קרשים למדורה וגם פנטזנו על כמה  מתכוני קרטושקעס עם אחלה טוויסט אבל בסוף זה לא יצא. במקום לשאוף עשן מדורות כתמתם שמתי פעמיי לנמל תל אביב, לשאוף בריזה ורוח ים. אז זהו, שלא רק.

לאורך המזח הישן של הנמל (כניסה מרחוב יורדי הסירה) השיקו יקבי רמת הגולן את "בר מארץ היין". יוזמה מהממת, שזו אמנם רק הפעם השנייה שלה, אבל היא מרגישה כאילו הייתה פה תמיד. או לפחות כאילו היא עומדת להפוך למסורת, כן כן, כזאת עם ציפייה מתרגשת לקראתה וכל זה.

האנשים הטובים והיצירתיים מיקבי רמת הגולן נטעו לאורך הים בר יין ארוך ולבן, מיקמו כסאות גבוהים לצידו ומשטח רחב מספיק להניח עליו כוס יציבה. הם גם פיזרו ספות לבנות רכות בשפע ושולחנות עץ נמוכים כבדים, שעושים חשק לזלול עליהם. כאילו כדי לשמח את סו-אלן וחברותיה עד מאד, בקצה המזח הם גם מיקמו DJ שמנגן רק מוזיקה עברית משובחה. אבל היי, מה שותים כאן ?

צילום – שניר קציר

על המזח יחכו לכם 6 ברים שונים, כל אחד מהם מטעים יינות אחרים  ומציע חווית טעימה מסחררת ומגוונת, שיש בה הרבה עניין, סקרנות וטעם. אישית נגנבתי מתמהיל הבחירות שהם עשו כאן. משהו באמת יוצא דופן, שעושה הרבה הרבה כבוד לקהל. נראה כי הבחירות היו אסוציאטיביות לגמרי והברים סודרו "מן הקל אל הכבד".

צילום – שניר קציר

נעים לגלות שהכניסה אל המתחם עצמו איננה כרוכה בתשלום וכי רק הטעימות עצמן עולות כסף.

אני קצת הסתבכתי עם שיטת התשלום, כך שאנסה לפשט אותה בעבור קוראנו.  בכל אחד מששת הברים ניתן לרכוש כוס יין או סבב טעימות. סבב משמעו זכאות לארבע טעימות שונות. המחיר זהה אבל הוא משתנה מבר לבר. פירוט המחירים והמלצה יוקדת בהמשך.

מי שתמיד רצה להבין קצת יותר יין, לשמוע קצת יותר על יין, מי שחלם להשתתף בטעימה עיוורת ואף פעם לא יצא לו, המשפט הבא הוא בשבילכם. וגם לכל בנות הזוג שנורא רוצות להפתיע ולפנק, אבל תמיד חסרה להן ההגנבה המושלמת. מתחת למנוף הענק שעל המזח, הם מיקמו מתחם סדנאות רחב ופתוח, מרחף ממש מעל מים. חלקן חינמיות חלקן עולות עד 35 ₪. לא לפספס.

ונעבור לברי היין עצמם, חוויה וינולוגית מן המעלה הראשונה. ושלא יצחקו עליי שאני ממציאה מילים פה. בבר הראשון, "צעיר ומיידי",  מטעימים מגוון של יינות צעירים, נגישים ויומיומיים, ביניהם גמלא ריזלינג לבן, גולן שרדונה, גולן קברנה סוביניון ועוד. אפילו ראיתי שם הר חרמון אדום. מחיר: 20 ₪ לכוס או לסבב של 4 טעימות.

צילום – שניר קציר

בשני, מציעים לנו לטעום "מגוון עולמי בראי מקומי", להיחשף ולהכיר זנים מן העולם אשר היטיבו להיקלט ברמת הגולן והוכיחו שגם כאן ניתן להפיק מהם אחלה יין. תוכלו לטעום שם סוביניון בלאן 2010, ירדן ויונייה 2007, ירדן פינו נואר 2007 וגמלא סנג'ובזה 2008. המחיר הינו 25 ₪ לכוס או לסבב של 4 טעימות.

בבר השלישי מציעים לנו לטעום יינות לבנים מזן השרדונה ואדומים אשר הופקו מסירה. שווה לטעום ולהכיר את שרדונה כרם אורגני אודם 2009, ירדן סירה 2007 וכן יין חדש אשר יושק לראשונה באירוע ושמו ירדן סירה כרם מורדות אביטל 2007. המחיר הינו 30 ₪.

את הבר הרביעי אהבתי במיוחד, באשר הוא מוקדש כל כולו לשנת 2007, שהביאה עימה בציר ישראלי יוצא דופן ומוצלח מאד. בין היינות שטעמתי שם ירדן סירה כרם יונתן, ירדן מרלו כרם אורגני אודם וירדן מרלו. ברמת הגולן מבטיחים שבכל ערב ייחלצו הפתעות נוספות מתחלפות : ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום, ירדן קצרין ואפילו ירדן רום. מחיר : 40 ₪.

הבר החמישי חושף יינות מתיישנים ממרתף היקב, מציעים לטעום בכוסות יינות מתיישנים מבצירים שונים ובבקבוקים בגדלים שונים (מגנום). בין היינות שזכיתי לטעום מהם נהניתי מאד מאד מירדן קצרין שרדונה, ירדן קברנה סוביניון 2005 וירדן סירה 2003. מחיר : 40 ₪.

מי שיגיע עד כאן, מגיע לו להתפנק ובבר השישי תזכו לטעום יינות קינוח ומבעבעים. אני טעמתי גמלא ברוט NV, ירדן בלאן דה בלאן 2005, גולן מוסקטו 2010 ואת יין הקינוח המעולה הייטס-וויין 2009. סיומת מתוקה ונעימה. מחיר: 30 ₪.

צילום – נמרוד גנישר

סיימתי את סבב הטעימות בתחושה של התרגשות והתפעמות. תמהיל היינות שבחרו להביא אל הנמל הוא מגוון ומעניין ומאפשר טעימות רוחב ועומק שעושות הרבה כיף, חשק ועניין. יותר מזה, הפעם לא הסתפקו בדיילי מכירות שיעמדו מעבר לדוכן אלא גייסו את מיטב אנשי היקב, מכל הדרגים : מנהלים, מנהלי ייצוא, מדריכי טעימות ועוד. התשוקה הגדולה ליין, ההבנה והמקצועיות רוממו חלק גדול מהחוויה. המוסיקה המצויינת מכניסה לאווירה ועושה שמח. דוכן גבינות של משק יעקבס מספק שלל פלטות קטנות לליווי היינות.

המלצה יוקדת לסיום: כשהגעתי שתי הקופות במתחם היו עמוסות למדי. התור התארך כי היה קשה להבין את שיטת התמחור ורכישת הקופונים לטעימות. מעז יצא מתוק. הקופאי המליץ לי לרכוש שובר סגול ב – 90 ₪ שמקנה 3 קופונים למימוש (כוס אחת או 4 טעימות) בכל אחד מהברים 1-6 וגם קיבלתי במתנה שובר צהוב שמקנה מימוש (כוס אחת או 4 טעימות) בכל אחד מהברים 1-3. טעמתי מגוון רחב של יינות ונהניתי מאד.

הבר פתוח בכל ימות השבוע, מדי ערב (לא כולל שישי) החל מ 19-23 ובמוצ"ש 28.5 החל מ 20:30 -23 .

השקת שלוש סירות חדשות בנמל

במקביל לאירוע המהמם מלמעלה, משיקים ביקבי רמת הגולן 3 יינות סירה חדשים מבציר 2007 יוצא הדופן, ואיזו חגיגה שזו הולכת להיות. בהזדמנות זו, היקב מרחיב את מגוון יינות כרם יחיד (SINGLE VINEYARD) בסדרת "ירדן" ומשיק לראשונה את ירדן סירה כרם יונתן 2007. לצדו מושקים עוד 2 יינות סירה חדשים מבציר 2007 : ירדן סירה כרם מורדות אביטל 2007 וירדן סירה 2007.

ירדן סירה כרם יונתן – מיוצר כולו מענבי סירה הגדלים בכרם יונתן, הממוקם  בגובה של 650 מטר מעל פני הים. בחלקות הכרם הזה , אדמת הבזלת הינה עמוקה יחסית ודי סלעית, בעלת גוון אדמדם-חום. היין מלא עומק, בהתאם. היין עבר יישון של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי קטנות. בטעימה גוף מלא ועומק עצי ברקע. ארומות מסתחררות של פטל שחור, עשן, אדמה ושזיפים שחורים. יהיה בן לוויה מושלם לכל חגיגה על פחמים אמיתיים שקדם לה ביקור אצל קצב בן קצב.

ירדן סירה כרם מורדות אביטל 2007 – מיוצר כולו מענבי סירה הגדלים במדרון הדרומי של הר הגעש אביטל. הענבים מגיעים מחלקות שנטעו בשנים 1999 ו- 2000. הכרם ממוקם בצפון רמת הגולן, בגובה של 920 מטר מעל פני הים והוא הכרם הקר ביותר של זן הסירה בגולן. היין יושן משך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי קטנות. באף דובדבנים בשלים, אניס ופלפל ירוק. טעם עשיר, גוף נוכח מאד אבל לא כבד מדי וסיומת שהיא כיף גדול בפה. ישתדך אש לתבשילי טלה או כבש, ליצירות תנור או כיריים עשירות שיש בהן בקר מרקד ונתחים עסיסיים אחרים, לא חשוב מאיזה צד.

ירדן סירה 2007 – הופק מענבי סירה שגודלו בכרמים הממוקמים בצפון ובמרכז רמת הגולן, בגבהים הנעים בין 600 ועד 900 מטר מעל פני הים. באף קשת ניחוחות של פירות שחורים, שוקולד ורקע מעושן. בפה גוף עגול ורך, טעם עשיר ולא כבד מדי וסיומת ארוכה. מתאים לבשרים צלויים בגריל, כבש ממולא אורז וצנוברים וגם גבינות קשות מיושנות, בעיקר מחלב כבשים. מהמם.

וכמובן שיש גם הטבה לחברים של בייגלה. הקליקו על השובר והדפיסו אותו.

 

לאתר יקב רמת הגולן

קטגוריות:: ייןליבי

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (2)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

  1. עכשיו חזרנו. ליבוש, צודקת בכל מילה. חוויה אמיתית. חוזרים לשם מחר (:

השארת תגובה