לא כמו קלינטון, ברלוסקוני וביבי – טייגר וודס לוקח אחריות

עדכון

בדיוק שלושה חודשים עברו מאז פורסמה רשומה זו. הרבה עבר על טייגר וודס בתקופה הזו, אך כשקראתי שוב את הרשומה היום, נוכחתי עד כמה היא עדיין רלוונטית.

החדשות הן שטייגר וודס הודיע היום על חזרה לגולף תחרותי. הוא יעשה זאת בטורניר המאסטרס, התחרות היוקרתית ביותר בעונת הגולף, בתחילת החודש הבא.

עולם הגולף יכול לנשום לרווחה.

וודס נותן טיפים לאובמה על שער ה`גולף דיאג`סט`

פורסם במקור ב 14 דצמבר 2009

ביום שישי האחרון, לאחר שבועיים של שמועות ואינספור סיפורים מצד נשים שטענו ליחסים אינטימיים עם טייגר וודס, שמועות על הסכם גירושין היקר ביותר בהיסטוריה ועל אישה פגועה ויפה שרדפה אחר בעלה הבוגד עם מחבט גולף, טייגר וודס הטיל פצצה באתר האינטרנט שלו והודיע על פרישה מוחלטת ולזמן בלתי מוגבל מגולף מקצועני.

ההודעה הלקונית של טייגר וודס, תוך הודאה מפורשת בבגידה באשתו וילדיו, ובקשת הסליחה שלו, תפסה את עולם הגולף בלתי מוכן. למרות קדחת השמועות, הספקולציות והסקנדל הגדול ביותר שהענף חווה במאות שנות קיומו, מעטים היו מוכנים להחלטה כה דרמטית מצידו של גדול השחקנים. רבים ציפו שהעלאה על מוקד מודרני בצורת בקשת סליחה פומבית והכאה על חטא אצל אופרה ויינפרי ושכמותה תעשה את העבודה. אז, לאחר תקופת צינון, יוכל טייגר לחזור למגרשים להנאת כל חובבי הספורט בעולם, ולאפשר לכל גוזרי הקופונים להמשיך ולהרוויח מביצי הזהב שהוא מטיל.

טייגר, אלין וצ`ארלי בן ה 10 חודשים

במשך תריסר השנים האחרונות טייגר וודס היה אחראי להתעשרות מסיבית של כל מי שהיה מעורב בעסקי הגולף. הוא היה הפנים של סבב הגולף המקצועני והביא יותר מכל אדם לפניו את הגולף להמונים. פריצתו המטאורית של וודס, בן מיעוטים (תערובת של שחור ותאילנדי) שריסק שיא אחר שיא וזכה בטורנירים היוקרתיים ביותר בענף השמרני ביותר, הציתה את דמיונם של מיליונים ברחבי העולם שאוהבים סיפורי סינדרלה, ושלחה אותם לחנויות לקנות ציוד ולמגרשים כדי ללמוד גולף.

בתקופת מלכותו של טייגר הסבב המקצועני יכול היה להכפיל בעשרות מונים את שווי זכויות השידור של המשחקים, לקבל חסויות יוקרתיות בסכומים שלא נשמעו לפני כן, להקפיץ את סך הפרסים בתחרויות ובכך להפוך את מקצועני הגולף הטובים בעולם לאנשים עשירים מאד. הבשורה של טייגר הביאה לשגשוגם של יצרני ציוד הגולף באשר הם, בעלי מגרשים מאמנים וסוכנים. מאות המיליונים שטייגר עצמו קיבל מחסויות יכולים רק ללמד אותנו כמה כסף גרפו החברות שטייגר וודס הסכים לייצג. והמדיה? מספיק היה בתריסר השנים האחרונות לכתוב בכותרת: טייגר פסיק משהו משהו על מנת למכור יותר עתונים או מגזינים, וכמובן שכל טורניר בו טייגר לא השתתף סבל מיידית מרייטינג נמוך.

נכון, גם טייגר עצמו יינזק כלכלית מקטיעת הקריירה המטאורית שלו. אך נדמה כי הכסף היה תמיד אחרון הסיבות שדחפו את טייגר להצלחה. כשזכה באליפות בריטניה הפתוחה לפני כמה שנים, ויחד איתה בשני מיליון דולר, שאל אותו אחד העיתונאים שאלה מוזרה שגררה גל צחוק:" טייגר, מה אתה מתכנן לעשות עם הכסף?" טייגר חייך במבוכה ופלט" לא יודע, לשים אותו בבנק?". את טייגר תמיד עניין להיות יותר טוב, ולאו דווקא יותר עשיר.

בגולף אין שופט. אם שחקן עושה עבירה מצופה ממנו לקחת אחריות ולהעניש את עצמו. טייגר וודס לא בחר בדרך הקלה בה הלכו הרבה פוליטיקאים, אתלטים ושאר דמויות ציבוריות שנפלו קורבן לייצרם המשתלח לטפל בבעיה. קלינטון גרר את רעייתו אל מול המצלמות בבקשת סליחה. גם ביבי חיבק את שרה כשכיבס את כביסתו המלוכלכת מול העם. שלא לדבר על משה קצב שהתעקש לגרור לא רק את אשתו, אלא גם את ילדיו וכלל משפחתו למעמד המשפיל והמבייש שהוא כנראה מנת חלקה של אשה נבגדת של דמות ציבורית. טייגר וודס לעומתם, בחר שלא להשפיל את אשתו יותר ממה שכבר השפיל אותה, ולהעניש את עצמו.

העונש שטייגר נתן לעצמו הוא החמור מכולם עבורו: ויתור אפשרי על הגדול שבחלומותיו, שבירת שיאו של ג`ק ניקלאוס (ניצחון ב 18 תחרויות מייג`ור) וקבלת ההכרה הרשמית, הסופית והמוחלטת שהוא גדול השחקנים בהיסטוריה. רק מעטים בעולם הגולף פקפקו עד לפמי שבועיים כי טייגר, בגיל 33, בשיא הקריירה ולאחר שניפץ כל שיא אפשרי, ישבור גם את השיא הפנומנלי האחרון.

למעשה, לא עמדה בפניו שום דרך אחרת. אם ברצונו באמת לעשות תיקון בפני אשתו וילדיו, עליו גם להתנתק לתקופה משמעותית מעולם הגולף. במשך שנים הקיפה את טייגר וודס סוללה של אנשי שלומו וסודו שכללה את סוכנו האישי מארק סטיינברג, נושא כליו סטיב וויליאמס, מאמנו האנק הייני ורבים אחרים שהגנו עליו בקנאות מפני אהבת ההמונים והתקשורת. אין שום סיכוי כי אשתו, הקרבן העיקרי של מעלליו, תוכל, גם אחרי כל בקשת סליחה ומחילה מצידו, לבטוח באנשים שהקיפו את בעלה ובטח היו מודעים לבגידותיו.

טייגר וודס הוא גולפאי הכי קרוב למושלם. בשעה שהתקשורת ושאר בעלי האינטרסים עזרו ביצירת התדמית של בן אדם מושלם, כל מה שוודס עצמו רצה הוא להיות גולפאי יותר טוב במגרש ואדם פרטי מחוצה לו. במשך כל הקריירה שלו הוא מעולם לא היה ווקאלי בקשר לעניינים שאינם קשורים בגולף. אלו היינו אנו, מעריציו, עם שלל החולשות הפרטיות, והמחשבות הרומנטיות שלנו, שייחסנו לו תכונות אופי ומוסר שהיה נדמה לנו שהולכות טוב עם המצויינות שלו בגולף. עתה, כשהוא מבקש לקחת פסק זמן כדי להיות בעל, אבא ובן אדם יותר טוב, עלינו לכבד את בקשתו ולקוות שישקיע במטרה את אותה אנרגיה ורצון ברזל איתם כבש יעד אחרי יעד על המגרש.

האינטרס של עולם הגולף הוא לראות את טייגר וודס חוזר להתחרות במהרה. על העולם להבין כי טייגר לעולם לא יוכל לחזור למה שהיה מבלי לבנות את חוסנו המנטלי והשקט הפנימי שלו מחדש. קשה לתאר כי טייגר, שהיה קשור בקשר סימביוטי עם אביו, וחייב לו את כל הצלחתו, יוותר בקלות על יחסיו עם ילדיו.

בהצהרתו טייגר אומר: "זה יהיה אולי בלתי אפשרי לתקן את הנזק שעשיתי, אבל אני רוצה לתת את המקסימום שלי כדי לנסות". אם למדנו משהו ממעקב אחרי טייגר וודס בתריסר השנים האחרונות, זה שלעולם אין לזלזל בהחלטותיו ובהצהרותיו, ושהוא לעולם לא מוותר.

יחד עם מיליונים שכושפו על ידי טייגר וקסמיו במשך תריסר שנים, אני מקווה כי טייגר ינצח בקרב החשוב בחייו.

טייגר ואלין וודס - תנו להם את הפרטיות שהם צריכים.קטגוריות:: גולףדודי כליפא

תגיות:

אודות הכותב:

RSSתגובות (0)

Trackback URL

השארת תגובה