דוח פעילות של עמותת לשובע

לחברינו שלום רב,

ערב ראש השנה תשע"א

דוח פעילות של עמותת לשובע

בימים אלה, אנו מציינים בגאווה ובסיפוק את כל אלה:

  • מלאת 25 שנים להקמת מעון גגון לדרי הרחוב, ותחילת פעולתנו בתחום הרווחה.
  • 20 שנה להקמת מסעדת לשובע.
  • 10 שנים להקמת בתי הנוער – רשת קדימה לחינוך משלים של ילדים ובני נוער בסיכון ממשפחות במצוקה קשה.
  • 7 שנים להקמת פרויקט אגד בגד.
  • 5 שנים לתחילת פעילותנו בפרויקט כרטיס לשובע.
  • בימים אלה חנכנו, לאחר שנים רבות של הליכים ומאבקים ממושכים, את פרויקט צ'לנוב שייקרא מעתה – "בית לשובע, מרכז רב שירותים לנזקקים" השוכן ברח' צ'לנוב 18, ת"א.   "בית לשובע " יכלול בקרוב  כל אלה:   מסעדת לשובע ובה 100 מקומות ישיבה. ( המסעדה נפתחה ביום 22/8/2010) ,   מעון גגון לנשים דרות רחוב.   מרכז לחלוקת בגדים מיד שניה,  אולפן לעברית , מרפאה לרפואה מונעת  ובית כנסת קטן (תחליף מכובד וצנוע לבית הכנסת הגדול והנטוש ששכן במבנה קודם לכן.)

בימים אלה, סיכמנו באופן סופי על פתיחת 2 בתי נוער נוספים ברשת קדימה – האחד בעיר מעלות,  במימון קיבוץ סאסא,  והשני בפרדס כץ במימון חב' צ'מפיון מוטורס.

בתחילת הקיץ הוסמכנו על ידי "החברה להשבה"  לשמש כשליחיה לצורך סיוע לניצולי שואה נזקקים וזאת באמצעות הנפקה של 4000 כרטיסי "תו מכל הלב" (הזהים לחלוטין "לכרטיס לשובע"). הכרטיס מקנה  לאוחז בו אפשרות לקבל מוצרי מזון בשווי  200 ₪ לחודש.  אנו רואים זכות גדולה לפעול למען ניצולי שואה נזקקים, ומודים על האמון שניתן לנו בנושא זה.

בימים אלה סיימנו את פעילות הקיץ של רשת בתי הנוער קדימה.  כל אחד מ-850 הילדים שלנו טיילו ברחבי ישראל,בקרו  במוזיאון ישראל,ובילו פעם-פעמיים בשבוע בבריכה (כולל בפארק המים שפיים).  בנוסף, 127 בוגרים שלנו,  השתתפו בקורס מדריכים צעירים, קורס מדריכים מתקדמים והכנה לצה"ל,  שנערך באכסניית הנוער בפקיעין.  והחשוב מכל, פעילות הקיץ הסתיימה ללא כל פגיעה ועם תחילת שנת הלימודים, שבו הילדים והצוות לפעילות החינוכית הרגילה בבתי הנוער..

דרכנו אינה סוגה בשושנים.  כעמותות רבות,  גם אנו מצויים במצוקה כספית קשה, הנובעת מירידה משמעותית ביותר בהיקף התרומות הכלליות, והפסקת הסדרי האימוץ של 4 בתי נוער מתוך ה-20 הקיימים.

במצב דברים זה, אנו נוקטים כל פעולת חיסכון אפשרית, אך איננו פוגעים כהוא זה בפעילות השוטפת ובשירותים הניתנים לנזקקים אשר עימנו.

מאז תחילת הפעילות לפני 25 שנים ועד היום, לא ערכנו אירועי התרמה כלשהם  ולא פנינו מיוזמתנו לקבלת תרומות כספיות כלשהן.  לנוכח המצב הקשה , התלבטנו אם לשנות את דרכנו, ולפעול כיתר העמותות המעסיקות  מתרימים, משלמות עמלות ועורכות ערבי התרמה ומבצעי פרסים. בסיומה של התלבטות, ומתוך הכרתנו והוקרתנו את התורמים הקיימים ואת חברינו , החלטנו להימנע מכל פניה פומבית, ולבקש מכם, כל אחד ואחת מכם, המכירים בחשיבות פעולותינו,  לסייע ככל שימצא לנכון ולרבות בהמלצה בפני חבריכם , להצטרף לחוג התורמים של עמותת לשובע.

כאמור חנכנו בימים אלה (ללא טקס) את "בית לשובע".  כולכם מוזמנים לבקר ללא כל תאום, ולהתרשם במו עיניכם מהמרכז החדש  שלנו.

כמו כן, נשמח אם תגלשו לאתר העמותה: http://www.lasova.org.il , ותצטרפו כחברים/אוהדים בדף הפייסבוק שלנו.  באופן זה נעדכנכם באופן שוטף אודות פעילותנו.

תודה שאתם עמנו,

בברכת שנה טובה

שרונה וגיל-עד חריש,   יוסי אביגדורי

RSSתגובות (2)

כתיבת תגובה | כתובת טרקבק

  1. [...] This post was mentioned on Twitter by David Dudi Califa, בייגלה. בייגלה said: עכשיו כשכולנו ממש שבעים, בואו ותנו איתנו דחיפה לאנשים (מלאכים) שעסוקים במלאכת קודש 365/7/24 . קראו את הדו"ח המרשים… http://fb.me/B6cpOVfP [...]

  2. [...] את דו"ח הפעילות של עמות "לשובע" אפשר למצוא בדף הזה. העמותה פעילה בתחום העזרה לנזקקים, ובין השאר מפעילה את [...]

השארת תגובה